Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Textilmarket przymierza się do wejścia na giełdę

Grupa Redan kończy prace nad przygotowaniem prospektu emisyjnego swojej spółki zależnej TXM, prowadzącej sieć sklepów Textilmarket. Wiceprezes Redanu Bogusz Kruszyński nie wyklucza, że debiut na giełdzie tej spółki nastąpi jeszcze w 2015 roku.
Reklama

"Finalizujemy prace nad prospektem emisyjnym, wkrótce skierujemy go do Komisji Nadzoru Finansowego. Trudno powiedzieć, ile czasu będzie trwała procedura zatwierdzania prospektu, od tego uzależniamy, czy debiut nastąpi jeszcze w tym roku, czy na początku 2016 roku" - powiedział na konferencji Bogusz Kruszyński, wiceprezes Redanu.

Oferującym akcje TXM ma być Dom Maklerskim mBanku.

Wcześniej Kruszyński zapowiadał, że emisja akcji TXM będzie większa niż 20 mln zł, a całość środków miałaby być przeznaczona na rozwój sieci Textilmarket. Mówił też, że Redan chce zachować pakiet kontrolny w TXM.

W ubiegłym roku Redan sprzedał 25,12 proc. akcji TXM funduszowi 21 Concordia.

TXM zarządza siecią dyskontów odzieżowych Textilmarket.

W pierwszym półroczu 2015 roku sprzedaż segmentu dyskontowego grupy Redan wyniosła 140,7 mln zł i była o 16 proc. wyższa rok do roku. Marża handlowa spadła do 41,2 proc., z 42 proc. wcześniej. Zysk operacyjny segmentu wyniósł 6,1 mln zł, o 7 proc. mniej rok do roku. Sprzedaż porównywalna w sklepach Textilmarket wzrosła po sześciu miesiącach o 4,7 proc.

Na koniec czerwca 2015 roku sieć dyskontów liczyła 324 sklepy, z czego 320 w Polsce i 4 za granicą. W tym roku planowane jest otwarcie ok. 50 placówek, po połowie w Polsce i za granicą (Czechy, Słowacja, Rumunia).

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum