Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Textilmarket uruchamia kolejne placówki w Rumunii

Na rynku rumuńskim w grudniu zostały otwarte 3 placówki sieci dyskontowej TXM textilmarket. Markety powstały w miejscowości Timisoara oraz Targu Mures. TXM planuje dalszy rozwój sieci w tym kraju.
Reklama

W efekcie sieć liczy w tym kraju 4 placówki. Pierwszy na rynku rumuńskim sklep TXM textilmarket ruszył w połowie listopada w miejscowości Sighetu Marmatiei, tuż przy granicy z Ukrainą.
"Sprzedaż realizowana w rumuńskich sklepach w przeliczeniu na powierzchnię handlową jest wyższa niż średnia uzyskiwana w naszym kraju. To daje bardzo dobre perspektywy dla dalszego rozwoju sieci w tej części Europy” – powiedział Robert Kwiecień, wiceprezes zarządu TXM S.A.
Za granicą sieć TXM textilmarket posiada łącznie 18 placówek. W Czechach działa 9 marketów, z tego 8 uruchomionych zostało w tym roku. Z kolei na Słowacji w tym roku powstały 3 nowe placówki i jest ich łącznie 5. Aktualnie cała sieć TXM textilmarket liczy 358 sklepów, z czego 340 zlokalizowanych jest w naszym kraju. Dla porównania na koniec grudnia 2014 r. sieć TXM textilmarket liczyła 309 marketów.

TXM SA prowadzi także sprzedaż internetową przez e-sklep www.txm24.pl. Spółka należy do Grupy Kapitałowej Redan S.A. Więcej informacji www.txm.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum