Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Textilmarket wychodzi na prostą

Odzieżowa sieć dyskontowa TXM osiągnęła w maju br. 33 mln zł obrotów, czyli 2 proc.  mniej niż przed rokiem. Odczuwalne były jeszcze skutki nieprawidłowego zaopatrzenia sklepów z poprzednich miesięcy. Sprzedaż w kanale online zwiększyła się natomiast o 9 proc. w ujęciu r./r. i o 39 proc. w stosunku do kwietnia br. co potwierdza, że sytuacja zaczyna się poprawiać.
Reklama

Szacunkowa wartość sprzedaży zrealizowana przez TXM w maju br. wyniosła 33 mln zł, co oznacza 2 proc. spadek w porównaniu do maja poprzedniego roku. Z tego przychody sklepu internetowego wyniosły 0,8 mln zł i były o 9 proc. wyższe w ujęciu r./r. W ujęciu narastającym sprzedaż odzieżowej sieci dyskontowej od początku roku wyniosła ok. 135 mln zł i była równa sprzedaży osiągniętej w roku poprzednim. W tym sprzedaż sklepu online wyniosła ok. 3,3 mln zł i była 5 proc. wyższa w ujęciu r./r.

Sieć TXM na koniec maja br. składała się z 404 sklepów własnych o łącznej powierzchni 104 tys. mkw., która była o 25 proc. wyższa niż na koniec maja 2016 r.

- Wyniki sprzedażowe TXM są nadal obarczone problemami, jakie wystąpiły w obszarze zaopatrzenia sklepów w okresie od lutego do kwietnia br., czyli w kluczowym momencie dostarczania towarów w trakcie zmiany sezonów. Opóźnienia oraz błędy w dostawach, a także brak optymalnej struktury produktów spowodowały, że markety nie posiadały optymalnej oferty dla klientów. Obecnie podstawowy proces zaopatrzenia przebiega bez zakłóceń, natomiast cały czas trwają intensywne prace optymalizujące zbieranie danych na potrzeby raportowania oraz poprawiające ergonomię systemu zarządzania. W maju zanotowaliśmy znaczący wzrost sprzedaży sklepu online o 39 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca. Potwierdza to, że problemy z początku roku miały charakter wewnętrzny i sytuacja ulega poprawie - powiedział Bogusz Kruszyński, p.o. prezesa zarządu TXM.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum