Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

To koniec. Nie ma już nadziei dla belgijskich sklepów Makro

Jedyna oferta na przejęcie sześciu belgijskich sklepów Makro została odrzucona. Tymczasem oddział Metro zostanie najprawdopodobniej przejęty przez holenderską grupę hurtową Sligro.
Reklama

Choć wbrew wszelkim oczekiwaniom francuski fundusz złożył ofertę na podupadającą sieć cash&carry, próbę tę ocenia się jako niewystarczającą. Oferta nie spełniała żądań, nie została uznana za wiarygodną i - według belgijskiej gazety "De Standaard" - była również wspierana przez obywatela Belgii o złej reputacji, skazanego wcześniej za oszustwo.

Z kolei oddział Metro zostanie przejęty przez holenderską grupę Sligro, która stanie się właścicielem 10 z 11 hurtowni Metro. Tylko lokalizacja na północy Antwerpii nie została uwzględniona w ofercie, ponieważ jest zbyt blisko istniejącego sklepu Sligro. Wszystkie 400 miejsc pracy zostałoby uratowanych, podobnie jak 100 miejsc pracy we wspólnej siedzibie Makro/Metro. Kwota przejęcia w wysokości 55 mln euro mogłaby też zostać wykorzystana do wypłaty odpraw dla pracowników Makro.

Decyzja należy do sądu gospodarczego. Poznamy ją w grudniu. 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum