Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Tomasz Suchański wspomoże rozwój Allegro. Jest rekomendacja

Rada dyrektorów Allegro przedłoży najbliższemu zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu spółki rekomendację dotyczącą powołania Catherine Faiers i Tomasza Suchańskiego na stanowiska niezależnych dyrektorów niewykonawczych, na podstawie rekomendacji komitetu ds. wynagrodzeń i nominacji spółki.
Reklama

Zarówno Faiers, jak i Suchański zostali wskazani przez Komitet jako odpowiedni kandydaci do powołania przez walne zgromadzenie spółki. Kandydaci spełniają krytreria oraz wyrażają zgodę na powołanie ich na niezależnych dyrektorów spółki.

Z doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych związanych ze sprzedażą, marketingiem, produktem, technologią, finansami i operacjami, Catherine Faiers jest wysoko cenioną liderką e-commerce. Była odpowiedzialna za pomyślne przeprowadzanie transformacji cyfrowych, danych i technologii na trzech wiodących rynkach typu marketplace: Auto Trader, Addison Lee i Trainline. Obecnie pełni funkcję Chief Operating Officer w Auto Trader Group plc, będąc dyrektorem wykonawczym.

Catherine Faiers pracowała również jako biegły rewident i lider zespołu audytu dla wielu kluczowych klientów w PwC.

Tomasz Suchański jest prezesem Grupy Żabka. Jego wieloletnie doświadczenie i dogłębne zrozumienie mechanizmów rządzących branżą pozwala mu kierować działaniami Grupy Żabka w sposób, który zaowocował pozycją lidera modelu convenience w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zanim został dyrektorem generalnym Żabki w marcu 2016 r., był związany z różnymi spółkami Jeronimo Martins. Pracował w międzynarodowych strukturach firmy, a wcześniej w latach 2011-2014 był dyrektorem generalnym Biedronki w Polsce. Wcześniej pełnił funkcje dyrektora finansowego Jeronimo Martins Polska, członka zarządu tej spółki oraz dyrektora operacyjnego regionu centralnego. Przed przyjazdem do Polski w 2005 roku pracował na rynku międzynarodowym zajmując się portugalskimi sieciami grupy Jeronimo Martins. W 2003 roku objął stanowisko dyrektora finansowego sieci hurtowni Recheio, a wcześniej jako członek działu finansowego odpowiadał za supermarkety Pingo Doce i hipermarkety Feira Nova.

Rada uważa, że powołanie Catherine Faiers i Tomasza Suchańskiego na niezależnych dyrektorów leży w najlepszym interesie dpółki, będąc krokiem w kierunku ogłoszonego celu, aby większość członków Rady była niezależna najpóźniej do dnia 1 września 2026 r.


Allegro.eu jest luksemburską spółką akcyjną.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum