Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

TOP 10 świątecznych prezentów last minute

W tym roku na zakup prezentów tuż przed Świętami, Polacy zamierzają przeznaczyć średnio ponad 450 zł, wynika z najnowszych badań. Na zakup pojedynczego prezentu zamierzamy wydać statystycznie 100 zł, choć co trzeci z nas jeszcze nie kupił świątecznego podarku. Jakie są najpopularniejsze prezenty?
Reklama
  • Jak pokazują najnowsze badania Gonet.tv, 34%  z nas jeszcze nie zakupiła prezentów, zatem zajmie się tym tematem na ostatnią chwilę.
  • To, co w tym roku się liczy dla rodaków, to przede wszystkim praktyczne i w miarę niedrogie upominki.

Gonet.tv przeprowadził badania, z których wynika że w tym roku wydamy na ich organizację średnio 1311 zł, a na same prezenty zamierzamy przeznaczyć 462 zł. Prezentu pod choinka spodziewa się tylko 56% respondentów, choć w dalszym ciągu ponad 1/3 z nas jeszcze nie dokonało zakupu świątecznych podarków.

Gonet zapytał Polaków, jakie prezenty zamierzają sprawić swoim najbliższym w ostatniej chwili. Poniżej lista topowej dziesiątki:

TOP 10 PREZENTÓW ŚWIĄTECZNYCH NA OSTATNIĄ CHWILĘ

1.       Pieniądze 24,1%
2.       Bony na zakupy 17,9%
3.       Elektronika, cyfrowe gry i muzyka, dostęp do platform TV i streamingowych 16,7%
4.       Kosmetyki i perfumy 15,3%
5.       Biżuteria 8,9%
6.       Odzież 6,1%
7.       Obuwie 2,9%
8.       Książki 1,6%
9.       Praktyczne gadżety 1,5%
10.   Wypoczynkowy wyjazd weekendowy lub krótki urlop 1,3%

Na pierwszym miejscu w rankingu TOP 10 prezentów świątecznych na ostatnią chwilę uplasowała się, jakże praktyczna gotówka, którą wybrał blisko co czwarty respondent. Drugie miejsce (17,9%) zajęły również użyteczne bony na zakupy lub inaczej określane jako bony podarunkowe.  O otrzymaniu elektroniki, cyfrowych gier i muzyki, dostępu do platform TV i streamingowych marzy co piąty z nas. Ta kategoria z wynikiem 16,7% wskazań, zajęła trzecie miejsce na podium tegorocznego rankingu. Na czwartym miejscu (15,3%) znalazły się kosmetyki i perfumy, a pierwszą piątkę najpopularniejszych prezentów zamyka biżuteria, którą wybrało 8,9% badanych.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum