Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Toujust - antykryzysowe dyskonty mają być tańsze niż Lidl i Aldi

Toujust to nowa francuska sieć dyskontów, która oferuje żywność i produkty codziennego użytku po cenach od 5 do 10% niższych, niż jej bezpośredni konkurenci.
Reklama

Według medialnych doniesień nowa francuska sieć dyskontów otworzy swój pierwszy sklep w Alès w regionie Gard, sprzedając głównie produkty marki własnej.

 

 

Toujust - nowe dyskonty w Europie

Sieć Toujust jest pomysłem Fabrice'a Gerbera, doświadczonego menedżera w handlu detalicznym, który pracował m.in. dla Leclerc, Système U i Aldi.

Sieć będzie funkcjonowała jako spółdzielnia, z czterema głównymi udziałowcami: Gerdis (spółka Fabrice Gerber), RT Logistique, Mila Capital i Val Invest.

Ponadto dostawcy będą udziałowcami i podzielą się 25% zysków.

Toujust nową siecią dyskontową w Europie fot. za Linkedin Toujust
Toujust nową siecią dyskontową w Europie fot. za Linkedin Toujust

Toujust podzieli się zyskami

Co istotne, w dyskontach Toujust nie będzie żadnych pośredników między dystrybutorem a producentami, centralnego biura zakupów, a to oznacza mniejsze koszty w ostatecznym rozrachunku.

Kolejnym elementem strategii jest zakładanie sklepów na obrzeżach miast średniej wielkości we Francji, liczących od 10 do 12 tysięcy mieszkańców.

Kilkanaście sklepów pojawi się w pierwszej połowie 2023 roku w Monéteau (Yonne), Cambrai (Nord), Lempdes (Puy-de-Dôme), Lens (Pas-de-Calais), Montauban (Tarn-et-Garonne), Terrasson (Dordogne), Saint-Quentin (Aisne), Saint-Maur (Indre) i Arbent-Oyonnax (Ain).

W planach Toujust 300 sklepów

Do końca roku firma planuje otworzyć około 50 sklepów, a w ciągu 5 lat 300.

Każdy sklep będzie miał powierzchnię 999 metrów kwadratowych i oferować będzie 7500 SKU, z czego 80% stanowić będzie żywność, w tym 45% kategoria produktów świeżych.

Firma będzie sprzedawać głównie marki własne i polegać na 100 małych dostawcach. Reklamuje ceny niższe o 5-10% w porównaniu do bezpośrednich konkurentów.

W Polsce wg danych NielsenIQ kanał dyskontowy odpowiada za 41,1 proc. sprzedaży żywności i napojów. To o 2 punkty procentowe niż rok wcześniej. Udziały w rynku tracą natomiast hipermarkety, supermarkety oraz sklepy małego formatu.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum