Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Towary NaturaVena już w magazynach Bio Planet. Jest też pomysł na Ukrainę

5 grudnia zarząd Bio Planet zawarł umowy przyrzeczone z NaturaVena – firmą prowadzącą od kilkunastu lat działalność w zakresie importu, produkcji oraz dystrybucji żywności w Polsce.
Reklama

W wyniku umów zawartych z NaturaVeną Sp. z o.o. Bio Planet S.A. odkupił wybrane elementy majątku od NaturaVeny. Są to między innymi towary handlowe, środki trwałe, w tym logotypy wszystkich marek należących do NaturaVeny (m.in.: NaturaVena, Danceo, Od Zenka Tradycyjnie, Paliwo Dla Aktywnych, Vitaliana oraz Yoga Life).

 

 

NaturaVena już od Bio Planet

Spółka przewiozła zakupione towary do magazynów Bio Planet oraz rozpoczęła dystrybucję produktów pod markami kupionymi od NaturaVeny.

Łączna wartość zakupionych towarów i środków trwałych została określona przez strony na kwotę 8.488 tys. zł netto (9.763 tys. zł brutto). Strony zawarły porozumienie na podstawie, którego:
- kwota 300 tys. zł zostanie zapłacona przez Bio Planet do 12 grudnia 2022 r.
- kwota 1.275 tys. zł zostanie zapłacona przez Bio Planet do dnia 23 stycznia 2023 r.
- kwota 973 tys. zł zostanie zapłacona przez Bio Planet do dnia 6 lutego 2023 r.
- pozostała kwota 7.215 tys. zł została przeliczona na 1.540 tys. EUR i została rozłożona na 35 rat miesięcznych; każda o wartości 44 tys. EUR płatnych w okresie od marca 2023 r. do stycznia 2026 r.

Bio Planet liczy na wzrosty sprzedaży Bio Planet

Transakcja z NaturaVeną zostanie zrealizowana ze środków własnych Bio Planet i w ocenie zarządu Bio Planet przyniesie w 2023 r. wzrost rocznych przychodów spółki o około 30 mln zł.

Firma stałał się również właścicielem nowoczesnych maszyn do paczkowania towarów, które już od grudnia br. będą funkcjonować w ramach Bio Planet, a także uzyskuje możliwość obsługi w zakresie przygotowywania paczek od początku 2023 roku dużego sklepu internetowego Smaku Natury (pyszneeko.pl).

„Pozycja lidera daje nam szereg przewag i możliwości, które są widoczne tym bardziej im sytuacja na rynku staje się wymagająca. W takich momentach wiodący podmiot, ze zdrowymi finansami, może dużo łatwiej przejmować udziały w rynku i go konsolidować, co zaprocentuje w czasach lepszej koniunktury. Postanowiliśmy korzystać z tych okoliczności i tak wzmocnić firmę poprzez przejęcia działalności, które będzie można włączyć bez zwłoki w strukturę Spółki oraz będą stanowiły istotną wartość dodaną z perspektywy rynkowej ekspansji. Znamy doskonale branżę i potrafimy zidentyfikować okazje rynkowe, które przełożą się pozytywnie na wyniki spółki i pozwolą na jej dalszy rozwój” - mówi Sylwester Strużyna, Prezes Bio Planet.

Zdaniem spółki wysoka dynamika przychodów, w której utrzymanie wpisują się dokonane ostatnio przejęcia, umożliwi zachowanie rentowności nawet przy wysokich kosztach finansowania długu bankowego. Z tytułu zawartych oraz planowanych transakcji Bio Planet spodziewa się wzrostu przychodów w 2023 r. o około 48 mln zł (30 mln zł NaturaVena, 18 mln zł Smak Natury).

Nowy inwestor

We wrześniu w akcjonariacie pojawiła się firma Bio Pole Sp. z o.o. Nowy inwestor to producent, którego produkty od lat są dystrybuowane pod marką Bio Planet. Według wiedzy zarządu jest to inwestor długoterminowy zainteresowany stabilnym rozwojem Bio Planet S.A. oraz nastawionym na współpracę w zakresie sprzedaży bio produktów z Ukrainy na polskim rynku oraz w przyszłości po wojnie rozwojem dystrybucji marki Bio Planet na Ukrainie. „Stabilna sytuacja Bio Planet i nasz model biznesowy wzbudzają zainteresowanie wielu inwestorów, nie tylko branżowych. Spółka jest odbierana jako atrakcyjny, rozwojowy podmiot. Cieszymy się z tego zaufania i mamy przekonanie, że dobre kontakty mogą finalnie okazać się niezwykle pomocne w ekspansji, zwłaszcza tej wykraczającej poza granice Polski, bo takie ambicje są w spółce” – dodaje Sylwester Strużyna.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum