Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Tower Investment zbuduje w 2018 r. kilka parków Shopin

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy w roku obrotowym 2017 wyniosły 33,6 mln zł – wobec 8,6 mln zł rok wcześniej. Grupa wypracowała 13,6 mln zł zysku – o 6,3 mln zł więcej w stosunku do roku ubiegłego – to rekordowe wyniki w historii działalności dewelopera.
Reklama

Wyniki dewelopera to m.in. efekt przyjętego przez spółkę modelu ograniczonego ryzyka – spółka nie tworzy banku ziemi, a każda inwestycja dedykowana jest dla pod konkretnego operatora – zakup działki następuje dopiero po podpisaniu umowy z klientem. W ostatnim czasie spółka zwiększyła dynamikę wzrostu liczby realizowanych jednocześnie projektów. Pierwszy raz w historii działalności – w jednym roku obrotowym – Tower Investments zrealizował obiektów handlowych: 4 Biedronki, Netto i City SHOPIN. – Rynek, na którym działamy od wielu lat rośnie, a co ważne – jest jeszcze daleki od nasycenia. Chcemy realizować jeszcze więcej projektów i poszerzać grono klientów. Przed nami kolejne lata dobrej koniunktury w branży sieci handlowych w Polsce. Jestem przekonany, że nasza ciężka praca jeszcze bardziej umocni naszą pozycję na rynku – mówi Bartosz Kazimierczuk.

W planach dewelopera na bieżący rok jest budowa kilkunastu nowych projektów, w tym obiektów handlowo-usługowych, stacji benzynowych i restauracji typu fast-food. Spółka wybuduje także kilka parków handlowych pod własną marką SHOPIN. Tower Investments obecnie realizuje projekty o potencjale sprzedażowym blisko 250 mln zł.


W grudniu Tower Investments dołączyła do spółek notowanych na dużym parkiecie GPW w Warszawie, wcześniej deweloper przeprowadził ofertę publiczną akcji C, z której pozyskał 22,5 mln zł. – Jestem przekonany, że dzięki tym działaniom będziemy mogli realizować jeszcze więcej projektów, co docelowo przełoży się na kolejne wzrosty finansowe. – dodaje Bartosz Kazimierczuk.

Ostateczne wyniki Grupy za rok obrotowy 2017 zostaną przedstawione w skonsolidowanym raporcie rocznym 25 kwietna. Deweloper zakłada, że w roku 2018 wypracuje blisko 19,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum