Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

TPG Real Estate sfinalizowało umowę kupna TriGranit. Wśród aktywów Bonarka City Center

TPG Real Estate, należące do globalnej grupy inwestycyjnej TPG, sfinalizowało umowę kupna firmy TriGranit. W rezultacie TPG przejęło portfel nieruchomości w Polsce (centrum handlowe Bonarka City Center, kompleks biurowy B4B w Krakowie), na Węgrzech (Millennium City Center Offices w Budapeszcie) oraz na Słowacji (Lakeside Park i Metropolis - 47,5 ha w pobliżu Bratysławy) z dodatkowymi terenami inwestycyjnymi w tych krajach i Chorwacji.
Reklama

JLL doradzało stronie kupującej - TPG - w trakcie transakcji.

Agnieszka Kołat, dyrektor w dziale rynków kapitałowych nieruchomości handlowych w Europie Środkowo – Wschodniej, JLL, komentuje: “Z wolumenem dotychczas sfinalizowanych transakcji sięgającym 1,725 mld euro, 2015 jest drugim najlepszym rokiem – po 2006 – pod względem aktywności inwestorów na polskim rynku nieruchomości handlowych”.

Według JLL, całkowity wolumen transakcji w Europie Środkowo – Wschodniej może wynieść w tym roku nawet 8 mld euro, co będzie najlepszym wynikiem od czasu spowolnienia gospodarczego, a zarazem trzecim najwyższym rezultatem w ciągu ostatnich 12 lat.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum