Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Tristan zdobył 950 mln euro na inwestycje w nieruchomości komercyjne

Tristan Capital Partners zakończył proces zdobywania inwestorów dla nowego funduszu EPISO3. Firma będzie dysponowała łącznie 950 mln euro, które zostaną wykorzystane na przejęcia nieruchomości komercyjnych w Europie Zachodniej i Centralnej.
Reklama

Jak podają przedstawiciele Tristan, ostateczna kwota zebrana z rynku jest o 25 proc. wyższa od pierwotnie zakładanej.

European Property Investors Special Opportunities 3's (EPISO3) to szósty fundusz stworzony przez Tristan Capital Partners. Jego celem są przejęcia w branży biurowej, handlowej i logistycznej, a także mieszkaniowej. Oczekiwana stopa zwrotu to 15 proc., przy maksymalnym lewarze na poziomie 60 proc. (w stosunku pożyczka-wartość inwestycji).

Fundusze przekazało łącznie 36 inwestorów instytucjonalnych (przy czym dla 14 to kolejna inwestycja w fundusze Tristan). Po 380 mln euro zainwestowały podmioty z USA oraz Europy i Bliskiego Wschodu. 130 mln euro wyłożyli inwestorzy z Azji.

Do tej pory EPISO3 wykorzystał 25 proc. kapitału na przejęcia w Niemczech, Wielkiej Brytanii, a także Austrii oraz... w Polsce. Chodzi o kupno pięciu centrów handlowych należących wcześniej do Charter Hall. Transakcja dotyczyła sprzedaży pięciu nieruchomości handlowych w Polsce o łącznej powierzchni 66,3 tys. mkw.: centrum handlowe Borek we Wrocławiu (oddany do użytku w 1999 r.); galeria handlowa Turzyn w Szczecinie (2001 r.); centrum handlowe Dąbrówka w Katowicach (1999 r.); park handlowy Zakopianka w Krakowie (1998 r.) oraz park handlowy Arena w Gliwicach (2006 r.).

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum