Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Trwa akcja ratunkowa w ostrzelanym centrum handlowym; co najmniej 2 zabitych i 20 rannych

Co najmniej dwie osoby zginęły, a 20 zostało rannych wskutek rosyjskiego ostrzału centrum handlowego w Krzemieńczuku w środkowej Ukrainie w poniedziałek - poinformował wiceszef biura prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko. Trwa walka z pożarem i akcja ratunkowa.
Reklama

Centrum handlowe Amstor w Krzemieńczuku w obwodzie połtawskim ostrzelano o godz. 15.50 miejscowego czasu (14.50 w Polsce). Jak poinformował prezydent Zełenski, na terenie obiektu przebywało ponad tysiąc osób. W ocenie szefa państwa liczba ofiar jest "nie do wyobrażenia". (https://t.me/V_Zelenskiy_official/2255)

Szef biura prezydenta Andrij Jermak w reakcji na ostrzał zaapelował o uznanie Rosji za kraj sponsorujący terroryzm. (https://tinyurl.com/hj8myz3s)

Z pożarem walczy ponad stu strażaków. Na miejsce zmierza pociąg gaśniczy. Powierzchnia pożaru przekroczyła 10 tys. m kw. (https://t.me/ukrinform_news/74743)

Na razie wiadomo o dwóch zabitych i 20 rannych. Dziewięciu poszkodowanych jest w stanie ciężkim. Do przyjmowania poszkodowanych przygotowywane są pobliskie szpitale, a do Krzemieńczuka udają się ratownicy z okolic.

W mediach społecznościowych pojawiają się nagrania z miejsca zdarzenia, np.: https://t.me/uniannet/61814.

W Krzemieńczuku Rosjanie ostrzelali w kwietniu największą w kraju rafinerię. Władze zapowiedziały, że do końca roku obiekt nie wznowi działania. (PAP)

ndz/ tebe/

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum