Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Trzech chłopców ukradło zabawki o wartości 700 zł, sprawą zajmie się sąd dla nieletnich

Trzech chłopców w wieku 9, 12 i 14 lat ukradło zabawki na łączną kwotę 700 zł – poinformował w czwartek PAP oficer prasowy kępińskiej policji st. sierż. Rafał Stramowski. Jak dodał, do Sądu Rejonowego Wydział Rodzinny i Nieletnich w Kępnie został skierowany w tej sprawie wniosek.
Reklama

Do kradzieży doszło kilkukrotnie w jednym z kępińskich sklepów. "Przychodzili do sklepu w trójkę. Jeden z chłopców miał zawieszony na sobie plecak, do którego wkładali kradzione zabawki i wychodzili. Tak zrobili cztery razy" - powiedział sierż. Stramowski.

Pracownica sklepu, kiedy zorientowała się, że brakuje zabawek, postanowiła przejrzeć monitoring. Odkryła winowajców i poczekała na ich kolejną wizytę. Kiedy pojawili się, wezwała policję.

"Na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze zespołu ds. profilaktyki społecznej i nieletnich. Chłopcy w wieku 9, 12 i 14 lat od razu przyznali się o kradzieży" - przekazał oficer prasowy.

Jak ustalono, udało im się ukraść plastikowe karabiny, pistoleciki, kapiszony, piłki żelowe i zdalnie sterowany dron. Łączna wartość skradzionych zabawek wyniosła 700 zł.

Zawiadomieni o sprawie rodzice chłopców - jak dodał policjant - byli zaskoczeni i oburzeni ich postawą. Część skradzionych zabawek odzyskano, za pozostałe rodzice zapłacili.

"To są normalne rodziny, dzieciom nic nie brakuje. Chłopcy nie potrafili powiedzieć, dlaczego to robili" - powiedział funkcjonariusz.

Chłopcy w wieku 9 i 12 lat opowiedzą za czyn niezgodny z prawem o charakterze demoralizacji. Natomiast 14-latek, ze względu na swój wiek, odpowie za kradzież, jako czyn karalny.(PAP)

autorka: Ewa Bąkowska

bak/ jann/

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum