Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Trzy parki handlowe w Polsce zmieniły właściciela. Wchodzi nowy gracz

Greenman Group – spółka macierzysta zarządzająca funduszem inwestycyjnym Greenman Investments, który zajmuje się nieruchomościami spożywczymi – ogłasza swoją ekspansję w Polsce, przejmując Newbridge Poland Sp. z o.o.
Reklama
  • Greenman Group rozszerza działalność na Polskę przejmując aktywa zarządzane dotychczas przez Newbridge Poland.
  • Najnowsza transakcja jest kamieniem milowym w rozwoju Grupy, która stawia sobie za cel dalszą ekspansję w Europie w segmencie nieruchomości handlowych.

 


 

W efekcie przejęcia, Newbridge Poland zmieni nazwę na Greenman Poland. 15 osobowy zespół z siedzibą w Warszawie, kierowany będzie przez Barbarę Wojdełko, dotychczasowego partnera zarządzającego Newbridge. Zespół Greenman Poland ma doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami w Polsce i na rynku CEE, zwłaszcza w obszarze akwizycji, zarządzania i rozwoju nieruchomości handlowych.

Newbridge zmienia się w Greenman

Greenman Poland zarządza aktywami o wartości 150 mln euro, na które składają się parki handlowe i centra handlowe o łącznej powierzchni 87 000 m kw. Najemcami tych obiektów są wiodące europejskie sieci handlowe, takie jak: Carrefour, Rossmann, JYSK, Pepco czy Spar.

Nowy właściciel parków handlowych

 Greenman Poland będzie zarządzał aktywami funduszu Greenman Investment - Greenman European Supermarkets (GES), który nabywa nieruchomości bazujące na ofercie spożywczej w całej Europie. Trzy parki handlowe zarządzane przez Greenman Poland, a zlokalizowane w Namysłowie, Grodzisku Mazowieckim i Włocławku, zostały już nabyte przez fundusz GES.

 ransakcja wiąże się także z kilkoma innymi zmianami. Przede wszystkim Greenman Poland dostosuje swoje inicjatywy społeczne i dotyczące zrównoważonego rozwoju do kompleksowego planu ESG i planu zerowej emisji CO2 Grupy Greenman.

Współpracować przy tym będzie ze specjalistycznymi spółkami w ramach Grupy, w tym: Greenman Energy, w celu zainstalowania paneli fotowoltaicznych i punktów ładowania pojazdów elektrycznych w odpowiednich nieruchomościach oraz Potager Farm, co z kolei będzie ukierunkowane na stworzenie farm wertykalnych.

 – To przejęcie potwierdza nasze zaangażowanie w coraz większą ekspansję w Europie. Oprócz pozyskania aktywów, udało nam się również nawiązać współpracę z zespołem bardzo doświadczonych ekspertów w segmencie convenience, co zapewnia naszym inwestorom dostęp do jeszcze bardziej zdywersyfikowanych geograficznie rynków – mówi Johnnie Wilkinson, CEO Greenman Group,

 – Transakcja jest zwieńczeniem rozwoju Newbridge w ostatnim czasie. Dzięki połączeniu doświadczenia Greenman Group i naszej wiedzy o lokalnym rynku, będziemy w stanie realizować wspólną strategię rozwoju. Z niecierpliwością czekamy na powiększenie aktywów w Polsce i na rynku CEE poprzez kolejne akwizycje dla Greenman European Supermarket (GES)– komentuje Barbara Wojdełko, CEO Greenman Poland. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum