Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

TUF RE: Realizujemy inwestycje w miastach, które przez politykę innych deweloperów były „wykluczane handlowo"

Biorąc pod uwagę tegoroczną sytuację rynkową, otwarcie naszego następnego projektu – Pasażu Warmińskiego, w porozumieniu z najemcami, przełożyliśmy na marzec 2021 r. Prace nad Pasażem Golubsko-Dobrzyńskim postępują zgodnie z planem. Przygotowujemy kolejne dwa projekty, z którymi wyjdziemy na rynek jeszcze w tym roku – tłumaczy Fabian Eryk Barbarowicz, wspólnik zarządzający TUF RE.
Reklama

Czy pandemia zmieniła wasze plany budowy retail parków? 

Fabian Eryk Barbarowicz, wspólnik zarządzający TUF RE: Jako TUF RE budujemy parki handlowe o powierzchniach najmu od ok. 3,5 tys. do ok. 6 tys. mkw. Naszym atutem jest to, że realizujemy te inwestycje w miastach mniejszych i średniej wielkości, które przez politykę innych deweloperów były w pewnym sensie „wykluczane handlowo” lub ze względu na bliskość dużych aglomeracji z większymi ośrodkami handlu. Retail parki TUF RE spełniają wszelkie lokalne potrzeby i z powodzeniem stają się komplementarnymi centrami handlu, obsługując nie tylko mieszkańców, ale i konsumentów z okolicznych miejscowości. Dzięki temu modelowi precyzyjnej lokalności, nasze parki świetnie się bronią. Co więcej, w trakcie pandemii, ze względu na brak części wspólnych i swobodny dostęp do każdego sklepu wprost z parkingu, parki mogły w pełni funkcjonować, a klienci dokonywać zakupów z bezproblemowym zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych. 

Jak się sprawdził Pasaż Chełmiński? Czy budowa Golubsko-Dobrzyńskiego i Warmińskiego się opóźni ? Na jakim etapie jest ich komercjalizacja? 

Pasaż Chełmiński, który otworzyliśmy w listopadzie 2019 r. jako nasz pierwszy park, został przez nas zrealizowany i w pełni skomercjalizowany zgodnie z pierwotnym harmonogramem. Następnie cały obiekt sprzedaliśmy w lutym 2020 roku specjalistycznemu funduszowi LCP. Biorąc pod uwagę tegoroczną sytuację rynkową, otwarcie naszego następnego projektu – Pasażu Warmińskiego, w porozumieniu z najemcami, przełożyliśmy na marzec 2021 r. Prace nad kolejnym naszym parkiem handlowym – Pasażem Golubsko-Dobrzyńskim postępują zgodnie z planem. Przygotowujemy kolejne dwa projekty z którymi wyjdziemy na rynek jeszcze w tym roku. 

Jaki przyjmiecie teraz model biznesowy: sami zamierzacie nimi zarządzać, czy one również będą na sprzedaż?

Uważam, że znaleźliśmy swoją niszę rynkową i stale poszukujemy nowych lokalizacji pod inwestycje, które są z nią spójne. Jako TUF RE najlepiej znamy się na kompleksowej realizacji inwestycji – od nabycia gruntu, przez negocjacje z potencjalnymi najemcami oraz budowę i oddanie do użytkowania gotowego obiektu. Takie gotowe „pakiety” planowaliśmy sprzedawać wyspecjalizowanym funduszom, tak jak to miało miejsce w przypadku Pasażu Chełmińskiego. To jest też nasz optymalny model biznesowy.

Całość na propertynews.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum