Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

TXM ma zatwierdzony układ z wierzycielami

Spółka TXM w restrukturyzacji, zarządzająca siecią sklepów dyskontowych ma zatwierdzenie układu z wierzycielami. Zyskał on aprobatę większości wierzycieli i jest zgodnym z prawem. Postępowanie restrukturyzacyjne zostanie formalnie zakończone i TXM wejdzie w etap wykonywania układu.
Reklama

- Jest to kolejny bardzo ważny kamień milowy w całym procesie, a nie jego koniec. Jednak bardzo istotnie zwiększa on powodzenie wdrażanego programu naprawczego - powiedział Marcin Łużniak, wiceprezes zarządu TXM S.A. w restrukturyzacji.
Sąd Restrukturyzacyjny - Sąd Rejonowy dla m.st Warszawy w Warszawie, XVIII Wydział Gospodarczy ds. upadłościowych i restrukturyzacyjnych zatwierdził układ z wierzycielami przyjęty w toku przyspieszonego postępowania układowego, toczącego się wobec TXM S.A. W wygłoszonym uzasadnieniu stwierdził, że układ nie narusza prawa, ani też nie zachodzi przesłanka oczywistej niewykonalności układu.
Warunki układu zakładają, że należności głównych wierzycieli zostaną objęte konwersją na akcje TXM w wysokości 65% ich wartości. „Poprzez konwersję wierzytelności na akcje, zapewnione zostanie głównym wierzycielom, zwłaszcza z grupy dostawców towarowych, poczucie właścicielskie w stosunku do TXM – podkreślił Marcin Łużniak.
Łączna wartość wierzytelności objętych układem wynosi 122 mln zł, z czego prawie 70 mln zł zostanie skonwertowane na akcje TXM, 16 mln zł zostanie umorzona, a pozostałe będzie spłacone w ustalonych ratach do końca 2026 roku.
„Dziś kluczowa dla nas jest odbudowa zakładanych poziomów sprzedaży, kontynowanie procesów optymalizacji kosztów w reakcji na nową rzeczywistość rynkową, jaka nastąpiła w marcu. Ale dziś jesteśmy tutaj ostrożnymi optymistami” – dodaje Agnieszka Smarzyńska wiceprezes zarządu TXM S.A. w restrukturyzacji.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum