Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

TXM osiągnął w czerwcu 29 mln zł przychodów. Spadek o 2 proc. rdr.

TXM Textilmarket, sieć dyskontów odzieżowych, wypracowała w czerwcu 2018 r. przychody w wysokości ok. 29 mln zł. Sprzedaż Grupy osiągnęła tym samym o 2 proc. niższą wartość w porównaniu do sprzedaży zrealizowanej w czerwcu 2017 r. W ujęciu narastającym, od stycznia do czerwca, obroty Grupy TXM wyniosły 165 mln zł, czyli były na takim samym poziomie jak w roku poprzednim.
Reklama

- Kontynuujemy prace nad poprawą oferty produktowej i wzmocnieniem relacji z klientami. Czerwcowy wynik obarczony jest wpływem częściowego deficytu letniego asortymentu, jaki odczuwamy od drugiej połowy maja. Jednocześnie, dzięki wzmożonej komunikacji prowadzonych akcji promocyjnych, udało się nam utrzymać wyniki sprzedaży na stabilnym poziomie – mówi Marcin Gregorowicz, prezes zarządu TXM.
- Chcąc znacznie przyśpieszyć tempo realizacji programu naprawczego, w tym szczególnie przebudowy asortymentu oraz udrożnienia źródeł zakupowych, wystąpiliśmy z propozycją pozyskania kapitału od naszych akcjonariuszy. – dodaje Marcin Łużniak, wiceprezes zarządu TXM, dyrektor finansowy.
Zarząd zaproponował Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy podwyższenie kapitału zakładowego oraz emisję obligacji zamiennych na akcje o łącznej wartości do 29,6 mln zł. Emisje będą skierowane w pierwszej kolejności do aktualnych akcjonariuszy TXM. Zarówno Redan, jak i 21 Concordia, czyli dwaj najwięksi akcjonariusze, zapowiedzieli udział w emisjach i wsparcie spółki kwotą minimum 25 mln zł.
- Skupiamy się nie tylko na poprawie sprzedaży, ale również intensywnie pracujemy nad obniżeniem kosztów i wzroście osiąganej marży. Wyniki te są zgodne z założonym budżetem, a w kolejnych miesiącach pragniemy poprawiać te wskaźniki. – dodał Gregorowicz.
Sieć TXM na koniec czerwca składała się z 392 sklepów własnych o łącznej powierzchni 104,8 tys. m2 i była o 1,8% wyższa niż na koniec czerwca 2017 r. Grupa prowadzi sieci sklepów w Polsce, Rumunii i na Słowacji oraz e-sklep www.txm.pl.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum