Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

TXM zamierza przywrócić obrót akcjami spółki

Zarząd TXM podejmuje działania zmierzające do dopuszczenia do obrotu nowych akcji spółki powstałych w wyniku zatwierdzenia układu oraz wznowienia obrotu akcjami na GPW. W tym celu planowane jest m.in. przeprowadzenie scalenia akcji w stosunku 25:1.
Reklama

Oznaczać to będzie wymianę 25 akcji o wartości nominalnej 4 grosze każda na jedną akcję o wartości nominalnej 1 zł każda.
Przed zwołaniem walnego zgromadzenia akcjonariuszy, na którym głosowane będą uchwały dotyczące scalenia akcji, planowane jest wcześniejsze zarejestrowanie podwyższenia kapitału wynikające z wykonania układu zatwierdzonego w czerwcu br. Przewidziana wówczas konwersja wierzytelności na akcje spółki przewiduje emisję 1.784.754.239 nowych walorów (obecnie kapitał dzieli się na 1.944.500.000 akcji). NWZA dotyczące podwyższenia kapitału zakładowego zostało zwołane na 3 grudnia br.
„Podejmujemy wszelkie działania zmierzające do wznowienia obrotu akcjami spółki, po zawieszeniu notowań, które nastąpiło 20 marca br. Planowane scalenie akcji, a tym samym podwyższenie ich wartości nominalnej prowadzić będzie do ustalenia kursu odniesienia na poziomie umożliwiającym realizację transakcji giełdowych. Umożliwienie inwestorom obrotu walorami TXM jest naszym priorytetowym celem jako spółki publicznej” - powiedział Marcin Łużniak, wiceprezes TXM S.A.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum