Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Tylko 7 proc. pracodawców planuje finansować kursy językowe dla pracowników z Ukrainy

Ponad połowa Ukraińców (67 proc.), którzy chcą pracować w naszym kraju nie zna języka polskiego. Jedynie 33 proc. opanowało go w różnym stopniu. Już niebawem ta sytuacja może się zmienić – nasi wschodni sąsiedzi chcą uczyć się mówić po polsku. Jednak mimo chęci Ukraińców tylko 7 proc. pracodawców znad Wisły planuje finansować kursy językowe dla swoich pracowników z zagranicy.
Reklama

Aż 67 proc. Ukraińców wiążących przyszłość zawodową z naszym krajem nie zna języka polskiego. 30 proc. opanowało go w stopniu umożliwiającym komunikację, a tylko 3 proc. Ukraińców przyznaje, że zna nasz język biegle - wynika z badania zleconego przez Gdański Urząd Pracy, które przeprowadzili Pracodawcy Pomorza we współpracy z Grupą Progres.

Pomimo braku znajomości języka polskiego wśród 67 proc. ankietowanych zamierzających pracować w Polsce, aż 74 proc. z nich wyraziło chęć skorzystania z kursów językowych i szkoleń rozwijających znajomość języka polskiego. 26 proc. badanych uważa, że nie jest to konieczne do pracy w naszym kraju.

Pracodawcy oczekują znajomości języka polskiego jedynie wobec kandydatów ubiegających się o stanowisko wymagające wysokich kwalifikacji. W przypadku pracowników niewykwalifikowanych kluczowa jest chęć do pracy, uczciwość, odpowiedzialność i zdyscyplinowanie. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum