Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Tymczasowa decyzja UOKiK ws. transakcji Netto-Tesco

16 lutego prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał decyzję ws. przejęcia części mienia Tesco Holdings przez Salling Group A/S.
Reklama

- Wydana decyzja dotyczy tymczasowego przejęcia przez Salling Group ośmiu sklepów Tesco. Chodzi o placówki w Gliwicach, Szczecinie, Krakowie, Gdyni, Kielcach, Katowicach, Ostrowcu Świętokrzyskim i Warszawie. Salling Group planuje trwale nabyć jedynie sklep w ostatniej z tych lokalizacji. Pozostałe zostaną przejęte tymczasowo w związku z  procesem kończenia aktywności grupy Tesco w Polsce i w przyszłości mają zostać sprzedane innym podmiotom. Jednocześnie informujemy, że nadal trwa postępowanie w sprawie przejęcia przez Salling Group kontroli nad Tesco Polska - informuje nas biuro prasowe UOKiK.

Przypomnijmy, 18 czerwca 2020 roku Tesco poinformowało o sprzedaży swojego biznesu w Polsce firmie Salling Group A/S, która jest właścicielem sklepów Netto. Transakcja, która podlega zatwierdzeniu przez organy antymonopolowe, obejmuje 301 sklepów, centra dystrybucji i główną siedzibę.

Władze sieci Netto deklarowały, iż spodziewają się uzyskania od UOKiK zgody na przejęcie 301 sklepów Tesco w Polsce przed końcem 2020 r. 

Transakcja opiewająca na 900 mln zł jest jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych. Mniejszy gracz rynkowy (3,58 mld zł przychodu Netto w minionym roku) pokusił się o przejęcie większego (7,1 mld zł przychodu Tesco w minionym roku fiskalnym). 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (10)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum