Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ubrania do Oddania z 10. butkiem w Polsce

W Galerii Katowickiej otworzył się butik cyrkularny firmy Ubrania do oddania. Projekt promuje odpowiedzialną modę oraz ideę gospodarki obiegu zamkniętego. Teraz dołącza kolejny punkt - w warszawskiej Galerii Młociny a z początkiem sierpnia znjadzie się w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Będzie to 10. lokalizacja sieci.
Reklama

Butik cyrkularny, działający w duchu zero waste i slow fashion, to przełomowy koncept polegający na dawaniu odzieży używanej drugiego życia w atrakcyjnej, butikowej formule.

Second handy z misją w centrach handlowych

– Polski rynek second hand w większości bazuje na odzieży używanej z “zachodu”. Dlatego jako UbraniaDoOddania.pl skutecznie przekonujemy do korzystania z tych second handów, które działają w modelu cyrkularnym, czyli takim, który w drugim obiegu oferuje ubrania kupione na terenie Polski i tutaj zebrane jako odzież używana – mówi Zosia Zochniak, współzałożycielka portalu fundrisingowego Ubrania Do Oddania.

Butik w Galerii Katowickiej jest trzecim, po Galerii Mokotów w Warszawie i Vroclawii we Wrocławiu, tego rodzaju second handem w Polsce, prowadzonym w ramach inicjatywy Ubrania Do Oddania. Ulokowanie butików cyrkularnych w centrach handlowych jest działaniem strategicznym – ma przybliżyć ideę odpowiedzialnej mody jak najszerszemu gronu klientów.

Butik cyrkularny w Galerii Katowickiej zlokalizowany jest na 1 piętrze, na powierzchni ponad 48 mkw. Klienci Katowickiej mogą przynosić niepotrzebne ubrania, nawet jedną sztukę odzieży czy parę butów, do specjalnego boksu. Ważne, by oddawane rzeczy były w dobrym stanie, nieznoszone, kompletne i czyste. Złotówka za każdy 1 kg odzieży, który za sprawą projektu Ubrania Do Oddania ponowie wróci do obiegu, powędruje co miesiąc do innej lokalnej fundacji czy stowarzyszenia.

Butik cyrkularny w Galerii Młociny

W Galerii Młociny, należącej do EPP i Echo Investment, także został otwarty Butik Cyrkularny, pop-up store marki Ubrania Do Oddania. Salon o powierzchni niemal 100 mkw. znajduje się na 1. piętrze centrum handlowego.

 – Zrównoważony rozwój stanowi ważny element strategii biznesowej EPP i wyznacza kierunek działania dla całego portfela. Galeria Młociny również podąża tym torem i podejmuje współpracę z markami, które podzielają nasze wartości. Cieszy nas, że coraz więcej klientów zwraca uwagę na kwestie środowiskowe i chętnie korzysta z rozwiązań, które oferują cyrkularne modele biznesowe. Dodatkowo, do nowo otwartego Butiku konsumenci mogą przynieść ubrania w dobrym stanie, z których już nie korzystają, dzięki czemu sami przyczyniają się do zamknięcia obiegu odzieżowego. Mam nadzieję, że mieszkańcy Bielan i okolic docenią nowy lokal i zakupy przyjazne dla planety – komentuje Michał Pękala, Asset Manager w EPP.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum