Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Udziałowiec Metro inwestuje w grupę Fnac Darty

Czeski miliarder Daniel Kretinsky szybko zwiększa swoje udziały w grupie elektronicznej Fnac Darty: 5 lipca przekroczył 20-proc. próg udziałów - poinformował francuski urząd ds. konkurencji. Czeski miliarder jest teraz drugim co do wielkości udziałowcem holdingu detalicznego, po niemieckiej spółce macierzystej Ceconomy.
Reklama

Miliarder rozpoczął swoją ekspansję w Fnac Darty dopiero na początku tego roku, przejmując w lutym 5,04 % udziałów. W kwietniu, jak donosi Le Figaro, jego udział wynosił już ponad 13%, a teraz ponad 20%. Inwestor twierdzi jednak, że mimo silnej pozycji w spółce nie chce mieć swojego przedstawiciela w zarządzie.

Kretinsky stał się dobrze znanym nazwiskiem w europejskim handlu detalicznym: wielokrotnie próbował przejąć niemiecką grupę hurtową Metro, do której należał niegdyś holding elektroniczny Ceconomy. Przejęcie nie powiodło się, ale Kretinsky ma teraz 40% udziałów w Metro. Inwestor ma również 10% udziałów we francuskiej grupie supermarketów Casino, a ostatnio kupił udziały m.in. w Sainsbury’s i Macy’s.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum