Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ugaszono pożar centrum handlowego w podmoskiewskich Chimkach; zginęła jedna osoba

Rosyjska straż pożarna poinformowała, że opanowała duży pożar, który w piątek nad ranem wybuchł w centrum handlowym w Chimkach na przedmieściach Moskwy. Zginęła jedna osoba. Według wstępnych ustaleń śledztwa, przyczyną pożaru było nieprzestrzeganie środków bhp podczas prac remontowych.
Reklama

"Otwarty ogień został opanowany" - przekazało rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych. Dodano, że na miejscu nadal pracuje 130 strażaków, którzy dogaszają ogień tlący się w pogorzelisku.Rosyjski komitet śledczy potwierdził podawaną wcześniej przez media informację o tym, że w pożarze zginęła jedna osoba. Dodał, że według wstępnych ustaleń śledczych przyczyną wybuchu ognia były prowadzone bez odpowiedniego zabezpieczenia prace spawalnicze."Ponieważ zawalił się dach, ogień szybko rozprzestrzenił się na duży obszar" - podała wcześniej straż pożarna, tłumacząc problemy z opanowaniem ognia. Według rosyjskich śledczych pożar objął 7 tys. metrów kwadratowych centrum handlowego, którego całkowita powierzchnia wynosi 17 tys. metrów kwadratowych.Centrum handlowe Mega jest położone na północ od Moskwy, 7 km od międzynarodowego portu lotniczego Szeremietiewo. W kompleksie znajdowało się wiele sklepów zachodnich sieci handlowych, z których wiele wycofało się z Rosji po jej napaści na Ukrainę - poinformowała agencja Reutera. Według informacji władz, pożar wybuchł "w sklepie Obi" - relacjonowała agencja AP. Sieć marketów budowlanych zaznacza, że w kwietniu 2022 r. ze względu na wojnę Rosji przeciwko Ukrainie zbyła rosyjską część swojego biznesu i nie jest już ani właścicielem, ani operatorem znajdujących się w Rosji sklepów, które nie mogą się posługiwać jej marką.

Informację o pożarze służby otrzymały o godz. 5.58 czasu lokalnego (godz. 3.58 w Polsce). Według ostatnich informacji pożar objął powierzchnię 7 tys. metrów kwadratowych. W mediach pojawiły się jednak doniesienia, że powierzchnia pożaru może być dwukrotnie większa.

Jako jedną z możliwych przyczyn pojawienia się ognia rosyjskie media państwowe, powołując się na ratowników, wskazywały podpalenie. Później jednak podano, że przyczyną były prace spawalnicze.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum