Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ukraińcy nie są zainteresowani podejmowaniem pracy w sklepach sieciowych

Redakcja dlahandlu.pl zapytała przedstawicieli agencji pracy i sklepów sieciowych, czy zauważają rosnące zainteresowaniem obcokrajowców, głównie pochodzących z Ukrainy poszukiwaniem zatrudnienia w handlu. Z odpowiedzi wynika, że niewielu Ukraińców pracuje w sklepach sieciowych i nie jest to dla nich atrakcyjna oferta.
Reklama

- Dyrektorzy operacyjni dużych sieci handlowych w Polsce, z którymi rozmawiam na co dzień, deklarują chęć zatrudniania osób z Ukrainy, szczególnie w rejonach przygranicznych. Ukraińcy nie chcą jednak pracować na stawkach, które są im proponowane. Wolą pracować w szarej strefie, gdyż wynagrodzenie, które otrzymują za swoją pracę, jest wtedy wyższe. Najczęściej znajdują więc zatrudnienie w małych sklepikach, gdzie dostają stawkę godzinową w oparciu o umowę zlecenie, bądź pracują „na czarno” - poinformowała Daria Dąbrowska, team leader z agencji pracy Antal Sales & Marketing.

Sieci handlowe na pytanie o rosnącą liczbę pracowników zatrudnionych na stanowiskach kasowych odpowiedziały następująco:

- Carrefour realizując politykę zatrudnienia w Polsce stawia na różnorodność swoich pracowników, traktując ją jako wartość pozwalającą lepiej zrozumieć współczesnego klienta. Obecnie zatrudniamy
w naszym kraju ponad 16.000 pracowników, wśród których kilka osób pochodzi z Ukrainy, a liczba ta nie zmieniła się od ubiegłego roku. Każdemu z naszych pracowników, bez względu na wiek czy narodowość, oferujemy jednakowe traktowanie w miejscu pracy oraz równe możliwości rozwoju. Nasza firma jako pierwsza w Polsce sieć spożywcza podpisała Kartę Różnorodności, której celem jest wyrównanie szans oraz przeciwdziałanie dyskryminacji w miejscu pracy. Oprócz równouprawnienia, w relacjach z naszym pracownikami, ważne są dla nas również dialog międzypokoleniowy oraz aktywizacja osób niepełnosprawnych - poinformowało biurowe prasowe Carrefour Polska.

- Chcielibyśmy poinformować, iż w procesie rekrutacji oceniamy wyłącznie kompetencje kandydatów na pracowników. Niemniej jednak w związku z rozwojem naszej sieci stale zwiększamy liczbę miejsc pracy – aktualnie zatrudniamy ponad 14.000 osób na terenie całej Polski, a plany na ten rok zakładają zatrudnienie nowych pracowników w różnych obszarach - odpowiedziało biuro prasowe Lidl Polska.

-Informujemy, że udział obcokrajowców w liczbie pracowników zatrudnionych w Jeronimo Martins Polska jest bardzo mały (liczony w dziesiętnych procenta). Spośród tej grupy około 100 osób stanowią pracownicy centrów dystrybucyjnych zatrudniani za pomocą agencji pracy - napisało w odpowiedzi na pytania redakcji biuro prasowe sieci Biedronka.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum