Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Unibail-Rodamco: W planach są zarówno nowe projekty jak i przejęcia istniejących galerii

Firma Unibail-Rodamco, właściciel czterech centrów handlowych w Warszawie, szykuje dalszą ekspansję nad Wisłą. - Polska jest dla nas bardzo ważnym krajem. Planujemy rozwijać tu naszą działalność - zapowiada w rozmowie z Propertynews.pl Arnaud Burlin, dyrektor zarządzający na region Europy Centralnej w Unibail-Rodamco.
Reklama
W tym momencie do portfela Unibail-Rodamco należy Galeria Mokotów, Arkadia, Warszawa Wileńska i Złote Tarasy. W ciągu ostatnich miesięcy firma podjęła działania związane z ich modernizacją.

- Polska jest bardzo istotna dla działalności Unibail-Rodamco. Chcemy wdrażać tu najnowsze rozwiązania związane z funkcjonowaniem obiektów handlowych. Chodzi zarówno o stosowanie najnowszych konceptów firmy jak i testowanie zupełnie nowych technologii i rozwiązań - tłumaczy Burlin.

Proces modernizacji przeszła do tej pory Galeria Mokotów. Spółka Unibail-Rodamco zdecydowała się na powiększenie powierzchni GLA, kładąc nacisk głównie na strefę food court. Piętro gastronomiczne urosło o około 1,5 tys. mkw.

Aktualnie w trakcie modernizacji są centra handlowe Warszawa Wileńska i Arkadia. Pierwsze z nich zyska nową strefę restauracyjną. Inwestor postawił także na odświeżenie wizerunku obiektu poprzez zastosowanie urzędzeń interaktywnych i energooszczędnych. Klientom zapewniona zostanie m.in. darmowa sieć WiFi.

W lutym br. rozpoczęły się prace w jednym z największych centrów handlowych w stolicy - Arkadii. Oprócz powiększenia strefy restauracyjnej, Unibail planuje zapewnić niezbędną ofertę dla rodzin tworząc m.in. specjalną strefę dla dzieci.

- Prace na terenie Arkadii pochłoną około 20 mln euro. Modernizacja Warszawy Wileńskiej to około 2 mln euro - komentuje Arnaud Burlin.

Unibail-Rodamco nie zamierza jednak koncentrować się wyłącznie na posiadanym portfelu. W planach są zarówno nowe projekty jak i przejęcia istniejących galerii handlowych.

- Nasza firma traktuje Polskę jako bardzo atrakcyjny rynek. Działamy tu jako inwestor długoterminowy. Ciągle poszukujemy kolejnych okazji. Jeśli taką znajdziemy i ocenimy pozytywnie, jesteśmy gotowi do rozwinięcia naszej działalności - mówi szef firmy na Europę Centralną.

Unibail już teraz pracuje nad nowym projektem handlowym. Chodzi o inwestycję we Wrocławiu. Będzie to projekt połączony z dworcem PKS. W tym momencie na placu przyszłej galerii handlowej trwają prace archelogiczne. Jak skomentował Burlin, na rozpoczęcie samej budowy musimy poczekać do przyszłego roku. Według wcześniejszych doniesień koszt inwestycji może wynieść nawet 200 mln euro.

Unibail nie musi obawiać wchodzenia w tego typu projekty. Zgodnie z raportem za I połowę roku 2013, firma zarobiła na czysto prawie 500 mln euro. W październiku 2013 r. uplasowała także obligacje o łącznej wartości 500 mln euro, przy czym księga zamówień opiewała na 1,4 mld euro.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum