Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Unity Group: Blisko 70-proc. wzrost przychodów w I półroczu br.

Unity Group za pierwsze 6 miesięcy tego roku osiągnęła 58,7 mln zł przychodów ogółem (dane nieskonsolidowane), czyli o prawie 70% więcej rdr, jednocześnie odnotowała wynik EBITDA na poziomie 4,6 mln zł (wzrost o 144%).
Reklama
  • Unity Group odnotowała blisko 70-proc. wzrost wpływów ze sprzedaży w porównaniu do analogicznego okresu 2021 r. W tym czasie wyraźnie wzrosły przychody ze sprzedaży zagranicznej i w całym roku powinny być o co najmniej połowę wyższe niż w 2021 r.
  • Liczba pracujących dla Unity Group specjalistów wzrosła w ciągu roku do 514 osób, czyli o blisko 200 osób względem stanu na koniec czerwca 2021 r., co było skutkiem m.in. przejęcia Global4Net.

- Wyniki za I półrocze są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Już na początku roku prognozowaliśmy ponadprzecietną roczną dynamikę wzrostu idącą w dziesiątki procent, wzmocnioną potencjałem dołączenia do grupy spółki Global4Net. Wtedy dla Unity Group oczekiwaliśmy wypracowania na koniec roku poziomu co najmniej 100 mln zł przychodów i na podstawie danych za pierwsze 6 miesięcy, widzimy że ten plan jest jak najbardziej aktualny, a nawet może zostać przekroczony. W lipcu i sierpniu nie widzieliśmy spowolnienia w popycie na nasze usługi, kolejne miesiące też zapowiadają się obiecująco pod tym względem - komentuje Marek Lose, CFO i Managing Partner w Unity Group.

Ekspansja zagraniczna Unity Group

Prognoza Unity Group na ten rok, zakładająca przychody ze sprzedaży na poziomie co najmniej 100 mln zł, bazowała na kilku założeniach. Pierwszym miał być wzrost wartości usług w branży digital, drugim – obserwowany od pewnego czasu wzrost zainteresowania usługami cyfryzacji. Natomiast trzecim, bardzo istotnym driverem wzrostu miała być sprzedaż zagraniczna, w którą od wielu lat Unity Group inwestuje. Ten scenariusz zrealizował się w I połowie roku. W przypadku sprzedaży międzynarodowej, ważnego trzonu wyników całej grupy, wyraźny progres w obszarze przychodów w porównaniu z I połową ubiegłego roku jest zasługą prowadzenia projektów dla renomowanych klientów w takich krajach jak USA, Wielka Brytania, Niemcy, Szwajcaria, Francja, Finlandia czy Izrael. Unity Group nadal mocno rozwija ten obszar działalności i poszerza portfolio o kolejne projekty zagraniczne.

Na fali przejęcia Global4Net

Do bardzo dobrych wyników Unity Group znacząco przyczyniła się również spółka Global4Net, która w I połowie 2022 r. wypracowała blisko 8 mln zł przychodów i 0,8 mln EBITDA.

Sektor handlowy perspektywicznym klientem

Rynek usług cyfrowych dla sektora handlowego rośnie dynamicznie. Jednak przedstawiciele spółki dostrzegają też ryzyka w otoczeniu biznesowym firmy i analizują pod tym kątem dalsze działania. Jak wskazuje Marek Lose, rynek commerce ma przed sobą wymagające, pełne zmienności czasy, ale też liczne okazje rozwojowe. Podkreśla, że trendów kształtujących przyszłość handlu jest cała lista i ciągle pojawiają się nowe. Spory potencjał drzemie też w innym obszarze - wiele firm handlowych ciągle nie ma świadomości możliwości, jakie są dla nich dostępne w zakresie nowych technologii. 

Unity Group chce tę świadomość budować i być aktywnym uczestnikiem debaty na temat przyszłości handlu w Polsce. Jedną z najważniejszych inicjatyw firmy w tym obszarze jest organizacja Commerce Transformation Days już 22 i 23 września. Dwa dni konferencji to 20-godzinna dawka wiedzy w formie inspirujących wykładów, angażujących paneli dyskusyjnych i praktycznych warsztatów w kameralnym gronie. Ponadto będą na niej omawiane najciekawsze trendy związane z branżą commerce, m.in. cross-border, q-commerce, content commerce, green commerce, live commerce, e-grocery, a także ekspansja marketplace’ów, nowe modele biznesowe w tym direct to consumer (D2C) czy temat bezpiecznej skalowalności biznesu w oparciu o nowe technologie.

 
 
 
 
 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum