Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

USA i UK: Rekordowe wyniki Black Friday i Cyber Monday

Jak wynika z analiz, comScore amerykańscy klienci wydali online w Cyber Monday 3 118 mld dolarów, co przekłada się na wzrost o 20,5% w porównaniu do zeszłego roku (2,568 mld dolarów). Przeciętna wartość zamówienia w tym dniu wyniosła 133 dolary i była niższa w porównaniu do poprzednich dni – w Dniu Dziękczynienia średnia wartość zakupów online wyniosła 162 dolary, a w Black Friday 137 dolarów.
Reklama

Dane comScore pokazują również, że wartość zakupów zrobionych za pośrednictwem urządzeń mobilnych w Cyber Monday podwoiła się. W tym roku e-konsumenci wydali w ten sposób 838 mln dolarów, natomiast w zeszłym 548 mln dolarów (wzrost o 53%). Natomiast według IMRG, w Wielkiej Brytanii w trakcie czterodniowego weekendu związanego z Black Friday, e-klienci wydali łącznie 3,3 mld funtów (4,93 mld dolarów). Sprzedaż kształtowała się następująco: Black Friday – 1,1 mld funtów (1,64 mld dolarów), sobota – 561 mln funtów (838 mln dolarów), niedziela – 676 mln funtów (1,01 mld dolarów). W Cyber Monday wydano 968 mln funtów (1,45 mld dolarów), co oznacza wzrost o 34,4% w porównaniu do zeszłego roku (720 mln funtów). Jak podaje Ecommerce Europe Association, w 2015 roku wartość globalnego e-commerce wzrośnie o 16%, co oznacza spadek w porównaniu z rokiem ubiegłym, gdy dynamika wyniosła 24%. Prym wiedzie rejon Azji i Pacyfiku, niemniej silne wzrosty odnotowuje się także w Europie i Ameryce Północnej.

- Kolejne rekordy sprzedaży w takie dni zakupowych okazji, jak Black Friday czy Cyber Monday potwierdzają dynamiczny wzrost światowego e-commerce. Przy takim rozwoju segmentu naturalne jest, że popyt na usługi logistyczne dla e-commerce będzie ogromny. Dlatego na rynku jest sporo miejsca do zagospodarowania dla operatorów pocztowo-kurierskich. Z naszych analiz wynika, że zainstalowanie 16 000 Paczkomatów w Europie zabezpieczy nie więcej niż 7% zapotrzebowania na szybkie usługi logistyczne, zarówno krajowe, jak i transgraniczne -
mówi Rossen Hadjiev, członek zarządu Grupy Integer.pl.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum