Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Uwalniają handel mięsem. Koniec testów na Covid

Chiny przestaną testować schłodzoną i mrożoną żywność pod kątem COVID od 8 stycznia, ponad dwa lata po tym, jak Pekin rozpoczął kontrowersyjną praktykę, znacznie zwiększając koszty handlu.
Reklama

Państwowa Administracja ds. Regulacji Rynku zapowiedziała zaprzestanie testowania schłodzonej i mrożonej żywności na obecność COVID-19 od 8 stycznia. Nie będzie już wymagać, aby wszystkie importowane schłodzone i mrożone produkty spożywcze trafiały do ​​scentralizowanych magazynów w celu dezynfekcji i przetestowania, zanim trafią na rynek krajowy - potwierdziła agencja Reuters.

Zniesienie środków bezpieczeństwa następuje po ogłoszeniu organu celnego o zaprzestaniu testowania żywności z łańcucha chłodniczego.

Przechowywanie i transport żywności bez covidowych restrykcji

- Taka polityka oznacza, że ​​będziemy mieć znacznie niższe koszty i ryzyko związane zarówno z przechowywaniem, jak i transportem produktów – powiedział importer mięsa z Pekinu, który kupuje wołowinę i wieprzowinę ze Stanów Zjednoczonych i innych krajów.

Po trwającym trzy lata najsurowszym na świecie reżimie związanym z  COVID, obejmującym lockdowny i nieustanne testy, Chiny zmieniły w tym miesiącu kurs na życie z wirusem, chociaż liczba nowych infekcji gwałtownie wzrosła.

Kraj rozpoczął testowanie importowanej schłodzonej i mrożonej żywności pod kątem COVID w 2020 r. po wybuchu epidemii, co doprowadziło władze do przekonania, że ​​wirus rozprzestrzenił się z importowanych produktów.

Praktyka ta budziła kontrowersje wśród partnerów handlowych i znacznie spowolniła wysyłkę żywności do Chin. Podniosło to również koszty zarówno dla importerów, jak i eksporterów.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum