Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Vabun zmieni się w Cosma Cannabis. Będzie online sprzedawać suplementy

Spółka Vabun podpisała umowę połączenia z Cosma Cannabis. Cosma działa na rynku konopnym i zajmuje się dystrybucją produktów farmaceutycznych, suplementów diety oraz medycznej marihuany.
Reklama
  • Vabun, spółka notowana na rynku NewConnect, podpisała Term Sheet z Cosma Cannabis w sprawie połączenia obu spółek.
  • Cosma Cannabis działa na rynku konopnym i zajmuje się dystrybucją produktów farmaceutycznych, suplementów diety oraz medycznej marihuany.

Połączenie ma nastąpić przez przejęcie, tj. przez przeniesienie całego majątku Cosma Cannabis na Vabun S.A. w zamian za wydanie dotychczasowym udziałowcom Cosma Cannabis akcji Vabun S.A.

Wartości obu podmiotów oraz parytet wymiany określone zostaną przez niezależnego biegłego rewidenta, wybranego zgodnie przez strony transakcji, co będzie ustalone w planie połączenia. W obu przypadkach uzyskane wyceny mogą zostać skorygowane o pozycję rynkową spółek.

Przeprowadzone analizy wskazały wzajemne uzupełnienia potencjału obu podmiotów oraz możliwości optymalizacji i redukcji kosztów, jak również zwiększenia skali działalności dzięki wykorzystaniu występujących synergii.

Wysoki potencjał konopii

Po połączeniu planowana jest zmiana nazwy spółki na Cosma Cannabis S.A. oraz kontynuacja działalności w branży konopnej, w pierwszej fazie zakładającej dystrybucję suplementów diety i żywności konopnej, opierając się na autorskich recepturach, markach własnych oraz produktach zewnętrznych tj. Cosma Cannabis, Full Spectrum, Canada Oil etc. W dalszej kolejności planowane jest wyjście ze sprzedażą na inne rynki europejskie oraz wprowadzanie na rynek wyrobów medycznych w tym surowców farmaceutycznych. Zarząd Vabun S.A. dostrzega bardzo wysoki potencjał rozwoju branży konopnej oraz suplementów diety i jest przekonany, że połączenie z podmiotem działającym na tym rynku przyniesie spółce wymierne korzyści.

 „Po przeprowadzonych analizach znaleźliśmy bardzo wiele synergii pomiędzy spółkami oraz obszarów do optymalizacji kosztów funkcjonowania. Rynek konopi włóknistych oraz medycznych powinien notować w kolejnych latach istotny wzrost, więc Cosma Cannabis ma przed sobą bardzo dobre perspektywy. Warto również dodać, że obecność na rynku kapitałowym i status spółki publicznej z pewnością przyczynią się do dalszego rozwoju połączonych spółek. Kolejnym etapem transakcji będzie przygotowanie Planu Połączenia spółek.” - ocenia Łukasz Górski, prezes zarządu spółki Vabun S.A.

„Wierzymy mocno w Polski rynek kapitałowy, a przyszłe wsparcie finansowe, które chcielibyśmy pozyskać z publicznych emisji akcji planujemy przeznaczyć na rozwój nowych produktów oraz szeroką ekspansję zagraniczną w kanale B2B oraz eCommerce.” - dodaje Łukasz Kręski, dyrektor zarządzający Cosma Cannabis.

Warto podkreślić, iż współzałożycielami Cosma Cannabis Sp. z o.o. są : Przemysław Lahuta, Remigiusz Czerniej, Ilirian Osmanaj oraz Piotr Stępniewski i Łukasz Kręski - założyciele międzynarodowego serwisu e-Commerce www.eSky.pl oraz innych projektów biznesowych, produkcyjnych, jak i dystrybucyjnych, odnoszących sukcesy w innych branżach. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum