Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Visa Polska liczy na wzrost sieci akceptacji kartami o 10-15 proc.

Visa Polska liczy, że w związku ze spadkiem stawek interchange więcej punktów będzie akceptować płatności kartami. - Sądzimy, że wzrost ruchu będzie pochodził z trzech źrodeł: większej liczby terminali w placówkach, wzrostu liczby płatności kartami w e-sklepach oraz wzmożonej liczby płatności w dużych sieciach handlowych, które będą promowały tę formę płatności - powiedział Jakub Kiwior, dyrektor generalny Visa Polska. Dodał, że zadowolający byłby wzrost liczby terminali o 10-15 proc. z obecnych 310 tys. terminali działających w 250 tys. punktów handlowych.
Reklama
Dotychczas rozwojowi sieci akceptacji kart służył program Kartą Visa zapłacisz wszędzie, polegający na subsydiowaniu przez banki-wydawców kart Visa terminali POS. Na przestrzeni ostatnich czterech lat wsparcie finansowe, jakie otrzymali agenci rozliczeniowi, objęło łącznie blisko 159 tys. nowoczesnych terminali EMV zainstalowanych w ponad 138 tys. placówek handlowo-usługowych, które wcześniej nie akceptowały kart. Program w znacznej mierze przyczynił się do tego, że zbliżeniowo można płacić w Polsce już w połowie wszystkich terminali na terenie całego kraju. Od nowego roku wszystkie nowoistalowane terminale muszą akceptować płatności zbliżeniowe. Co miesiąc karty Visa są zbliżane do terminali prawie 20 mln razy (19,2 mln w grudniu ub. roku), co daje Polsce pozycję numer jeden w Europie.

W ramach programu Kartą Visa zapłacisz wszędzie wdrożone zostały również rozwiązania sprzyjające rozwojowi płatności kartami w handlu hurtowym czy płatności kartami za domowe rachunki (np. za prąd, gaz, telefon), które wcześniej można było regulować jedynie gotówką lub przelewem. Kartami Visa można też już regulować płatności publiczno-prawne w blisko 80 jednostkach administracji samorządowej
i przedsiębiorstwach zarządzanych przez samorządy, takich jak publiczne przedszkola, zakłady komunikacji miejskiej, wydziały architektury i geodezji, ogrody zoologiczne, a także urzędy skarbowe. Dzięki płatnościom w urzędzach Visa chce wzmocnić zaufanie do tej formy płatności.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum