Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W 2015 r. dostęp do Internetu posiadało 75,8 proc. gospodarstw domowych

W 2015 r. 77,9% gospodarstw domowych z co najmniej jedną osobą w wieku 16‐74 lata miało w domu przynajmniej jeden komputer. Wskaźnik ten z roku na rok systematycznie zwiększa się i w 2015 r. w porównaniu z rokiem poprzednim wzrósł o 0,8 p. proc., a w stosunku do 2012 r. – o 4,5 p. proc. - podał GUS.
Reklama

W 2015 r. dostęp do Internetu posiadało 75,8% gospodarstw domowych. Odsetek ten był wyższy o 1 p. proc.niż w roku poprzednim. W stosunku do 2014 r. udział gospodarstw domowych korzystających z Internetu poprzez szerokopasmowe łącze internetowe zmniejszył się o 0,1 p. proc. Zarówno dostęp do Internetu, jak i rodzaj posiadanych łączy internetowych był zróżnicowany pod względem typu gospodarstwa, klasy miejsca zamieszkania oraz stopnia urbanizacji.

Zdecydowanie więcej gospodarstw posiadało dostęp do Internetu (w tym także szerokopasmowy) w gospodarstwach domowych z dziećmi. Uwzględniając klasy miejsca zamieszkania, dostęp do
Internetu posiadało więcej gospodarstw w miastach niż na obszarach wiejskich. Taka sama sytuacja dotyczyła dostępu do Internetu poprzez szerokopasmowe łącze. Podobnie jak w przypadku wyposażenia gospodarstw domowych w komputery, wskaźnik dostępu do Internetu (w tym także szerokopasmowego) najwyższy był na obszarach wysoko zurbanizowanych.

W 2015 r. jako przyczynę nieposiadania dostępu do Internetu w domu, podobnie jak w latach poprzednich, najczęściej wskazywano brak potrzeby korzystania z niego. Drugim istotnym powodem był brak odpowiednich umiejętności. Zbyt wysokie koszty sprzętu oraz dostępu do Internetu to również często wymieniane przeszkody w posiadaniu dostępu do Internetu w domu

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum