Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W 2017 r. kilkanaście sieci zrezygnowało ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego

W 2017 roku wiele firm polskich i międzynarodowych zrezygnowało z używania i sprzedaży jaj klatkowych. Wśród nich wymienić można: Costa Coffee, Nestlé, Grycan, Jerónimo Martins, Carrefour, Auchan i Simply Market, Netto, Piotr i Paweł, Grupa Intermarche, Kaufland, Frisco.pl, Stokrotka, Polska Grupa Supermarketów, MAKRO Polska, Delikatesy Centrum czy Aldik Nova. Odpowiedzialnym biznesem zainteresowały się także hotele.
Reklama

- Stopień zainteresowania problemem kur niosek obecnych na polskim rynku firm jest bardzo wysoki i zdecydowana większość z nich chętnie podejmuje odpowiednie kroki, aby odciąć się od hodowli klatkowej – oceniają przedstawiciele Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Trend zwracania uwagi na dobrostan zwierząt był widoczny na świecie od kilku lat. Wymaganiom konsumenckim postanowiły sprostać takie korporacje jak McDonald’s, Subway, Ferrero, General Mills, Burger King, Wendy’s, Subway, Wal-Mart, Kraft Food czy Aldi.

W 2017 roku dołączyły do nich kolejne firmy, wprowadzając politykę wycofania z użycia i sprzedaży jaj klatkowych: Costa Coffee, Nestlé, Grycan, Jerónimo Martins, Carrefour, Auchan i Simply Market, Netto, Piotr i Paweł, Grupa Intermarche, Kaufland, Frisco.pl, Stokrotka, Polska Grupa Supermarketów, MAKRO Polska, Delikatesy Centrum czy Aldik Nova. Odpowiedzialnym biznesem zainteresowały się także hotele. Oświadczenie o wycofaniu z użycia jaj klatkowych wydali tacy giganci jak Accor Group (m.in. hotele Orbis), InterContinental Hotels, a także B&B Hotels oraz Hotele Campanille i Golden Tulip.

Szacuje się, że nawet 89 proc. wszystkich jaj wyprodukowanych w Polsce pochodzi z chowu klatkowego (w tym 35 – 40 proc. przeznaczonych jest na eksport).

Chów klatkowy pozwala na największe stłoczenie kur na 1m2. Kury utrzymywane są w 20 -60 osobowych grupach. W jednej hali produkcyjnej – zależnie od liczby poziomów klatek – może mieścić się nawet 100 000 zwierząt. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum