Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W 2021 roku Dino chce mieć 400 sklepów zasilanych energią słonieczną

Dino Polska ukończyła montaż setnej instalacji fotowoltaicznej na dachach marketów Dino. Na początku 2021 roku 400 sklepów pod szyldem Dino w całej Polsce będzie zasilanych energią ze słońca. W ostatnim czasie Szymon Piduch, prezes zarządu złożył rezygnację i przeszedł do rady nadzorczej. Póki co nie powołano nowego prezesa.
Reklama

Dzięki tej inwestycji, Dino Polska będzie w stanie wygenerować w skali roku około 14 GWh energii elektrycznej ze słońca. Obecnie łączna moc zainstalowanych przez Dino Polska paneli wynosi około 3,5 MW.

Dino na koniec czerwca 2020 r. obejmowała 1 302 sklepy na terenie całego kraju. Sklepy Dino oferują klientom ok. 5 tys. pozycji asortymentowych (tzw. SKU). Każdy sklep Dino posiada stoisko mięsne z obsługą, a wysokiej jakości mięsa i wędliny dostarczane są przez zakład mięsny Agro-Rydzyna.
Sieć logistyczna Grupy Dino oparta jest na pięciu centrach dystrybucyjnych w: Krotoszynie, Jastrowiu, Wolborzu, Rzeszotarach i Łobzie. Na koniec czerwca 2020 roku Grupa Dino zatrudniała 23,6 tys. osób.
Od kwietnia 2017 roku Spółka jest notowana na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Dino Polska S.A. jest spółką z dominującym polskim kapitałem.

8 maja Szymon Piduch, w porozumieniu z zarządem i radą nadzorczą spółki Dino, złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Dino Polska S.A. oraz rezygnację z członkostwa w zarządzie.

W czwartek 2 lipca Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Dino Polska S.A. powołało pana Szymona Piducha w skład rady nadzorczej spółki. Wciąż nie wiadomo, kto zastąpi go na stanowisku prezesa Dino.

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum