Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W Auchan bezgotówkowa zbiórka na projekt fundacji UNAWEZA

Do podmiotów korzystających z rozwiązań fundraisingowych Donateo dołączyła Fundacja UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej. W ramach nawiązanej współpracy, od 1 lutego br. klienci hipermarketów Auchan będą mogli wesprzeć bezgotówkowo realizowany przez organizację projekt „MŁODE GŁOWY”. Zbiórka zostanie przeprowadzona przy wykorzystaniu aplikacji Donateo i potrwa do 26 marca 2023 r. Partnerem akcji jest Fundacja Polska Bezgotówkowa.
Reklama

Fundacja UNAWEZA została założona przez Martynę Wojciechowską, dziennikarkę, podróżniczkę i działaczkę społeczną, w 2019 roku. Słowo „unaweza” pochodzi z suahili i po angielsku oznacza „you can” , czyli „możesz”. Misją organizacji jest wyrównywanie szans ekonomicznych, społecznych i prawnych osób z różnych krańców świata, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej. Pomoc realizowana jest w krajach, takich jak Boliwia, Tanzania, Meksyk czy Madagaskar, ale również w Polsce.

 

 

– Ruszyliśmy z ogólnopolskim projektem „MŁODE GŁOWY”, który dotyczy zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości dzieci i młodzieży. Jako mama wiem, że stan psychiczny młodych jest alarmujący. Jako założycielka Fundacji UNAWEZA chcę działać. Dzieci często mówią o tym, że bardzo ciężko znoszą presję, oczekiwania czy wyścig po coraz lepsze oceny. To ważne, żeby mogli powiedzieć, co czują i czego potrzebują. Czas dać młodym ludziom głos! Stworzyliśmy pierwszy na taką skalę projekt badawczo – edukacyjny. Wyniki badań posłużą do opracowania programu profilaktycznego i konkretnych narzędzi dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Do realizacji całego przedsięwzięcia, oprócz zaangażowania, potrzebne są również nakłady finansowe. Cieszymy się, że nawiązaliśmy współpracę z Donateo i Auchan. Akcja pomoże nam dotrzeć nie tylko do darczyńców, ale też uświadamiać jak wielka jest potrzeba działań w zakresie zdrowia psychicznego – mówi Martyna Wojciechowska, założycielka i prezeska Zarządu Fundacji UNAWEZA.

Rusza projekt Martyny Wojciechowskiej - Młode Głowy 

Fundacja UNAWEZA wystartowała z projektem „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym” w październiku 2022 roku. Obejmuje on największe w Polsce badanie stanu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz kampanię edukacyjną skierowaną do uczniów, rodziców i nauczycieli. Celem projektu jest stworzenie programu profilaktycznego i zwrócenie uwagi na problemy dotyczące zdrowia psychicznego. Kampania prowadzona jest również na platformie TikTok, która jest partnerem strategicznym projektu. Treści związane z akcją wyświetlono już ponad 16 mln razy.

– Jako Donateo mamy okazję współpracować z organizacjami dobroczynnymi działającymi na rzecz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Polsce. Dzięki temu, zauważyliśmy, że chociaż świadomość społeczeństwa na ten temat rośnie, to wciąż mamy do odrobienia poważną lekcję. Mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć cel zbiórki – klienci Auchan już nie raz udowodnili, że mają wielkie serca – mówi Krzysztof Adamski, CEO BetterPOS i pomysłodawca Donateo.

Zbiórka bezgotówkowa 

To właśnie na rzecz projektu „MŁODE GŁOWY” 1 lutego br. wystartowała bezgotówkowa zbiórka w 70 hipermarketach Auchan w całej Polsce. Datki, przekazywane za pośrednictwem aplikacji Donateo, trafią bezpośrednio na konto Fundacji UNAWEZA. Akcja potrwa do 26 marca br.

 

 

– Klika miesięcy współpracy z Donateo pokazało, że przekazywanie mikrodatków stało się już naturalnym odruchem naszych klientów. Docenili oni łatwy, przejrzysty i efektywny sposób pomagania. Nie bez znaczenia jest również fakt, że zbiórki prowadzone są na rzecz wiarygodnych podmiotów. Mocno wierzę, że i tym razem wspólnie osiągniemy celi i uda nam się zrobić wiele dobrego – podkreśla Inga Szaniawska, koordynatorka CSR Auchan Retail Polska.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum