Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W brytyjskiej sieci Boots pojawią się 12-minutowe testy na obecność koronawirusa

Brytyjska sieć aptek Boots rozpocznie w listopadzie sprzedaż szybkich testów na obecność koronawirusa, które będą dawały wynik w zaledwie 12 minut - poinformowano w poniedziałek. Kosztować mają 120 funtów (ok. 600 złotych).
Reklama

Testy przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które nie wykazują żadnych objawów, bo osoby, u których są symptomy, a także uprawnione grupy, jak pracownicy służby zdrowia i opieki społecznej, mogą zarezerwować darmowe testy w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej.

Test opracowany przez firmę LumiraDx przeprowadzany jest przy pomocy wymazu pobieranego z nosa, który będzie na miejscu analizowany w małych przenośnych urządzeniach. Jak mówił dyrektor zarządzający Boots, Seb James, testy te mają dokładność na poziomie 97-98 proc., czyli niewiele niższą niż te wysyłane do laboratoriów.

Początkowo będzie można je kupić w 10 sklepach w Londynie, Birmingham, Manchesterze, Glasgow i Edynburgu, po czym mają być dostępne w ponad 50, co nadal jest niewielką liczbą w stosunku do ok. 2500 punktów, które Boots ma na terenie Wielkiej Brytanii.

Firma ma nadzieję, że w przyszłości te testy będą akceptowane przez te linie lotnicze, które wymagają negatywnego wyniku przed przyjęciem pasażerów na pokład, a także, że w miarę zwiększania produkcji ich cena spadnie.

W Wielkiej Brytanii jest obecnie przeprowadzanych ponad 300 tys. testów na obecność koronawirusa na dobę, co jak podkreśla rząd, jest największą liczbą w Europie, jednak coraz poważniejszym problemem jest czas uzyskiwania wyników. Mimo rządowych zapowiedzi, że wyniki wszystkich testów - z wyjątkiem tych wysyłanych pocztą - mają być w ciągu 24 godzin, dane z zeszłego tygodnia pokazały, iż obecnie jest tak zaledwie w przypadku 15,1 proc. przeprowadzonych.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum