Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W centrach handlowych tłumy? 7 proc. kupujących to Ukraińcy

Galerie handlowe nie są dla obywateli przybyłych niedawno z Ukrainy priorytetowym miejscem wizyt – ocenia firma Selectivv, która zbadała częstotliwość odwiedzin galerii handlowych przez osoby z Ukrainy.
Reklama

Specjaliści z Selectivv przeprowadzili badanie odzwiedzalności galerii handlowych obywateli  z Ukrainy. Do przeprowadzonego badania wzięte zostały pod uwagę duże galerie handlowe z 7 różnych miast Polski. Dodatkowo należy podkreślić, iż nie były analizowane lokalizacje, które jednocześnie są dworcami lub zlokalizowane są w pobliżu. Badanie trwało od 18.04 do pierwszego dnia maja.

Według danych przeprowadzonego badania w tym okresie średnia ilość obywateli Ukrainy w galeriach handlowych wynosiła 7,2%. Warto jednak dodać, iż w zależności od galerii odsetek ten wahał się od około trzech, do ponad 11 procent.

Zespół Data Tank Selectivv opracował również profile profile ukraińskich użytkowników urządzeń mobilnych przebywających w Polsce. Bez zaskoczenia, większość stanowią kobiety (59,43% w porównaniu do mężczyzn 40,57%), zainteresowanie budzi z kolei fakt, że największą grupę stanowią użytkownicy poniżej 19 roku życia (ponad 42%).

- Na podstawie zebranych przez nas danych można zauważyć, że galerie handlowe nie są dla obywateli przybyłych niedawno z Ukrainy priorytetowym miejscem wizyt. W kontekście długoterminowym zapewne zachowania te będą się zmieniać (wraz z długością pobytu w Polsce), na co należy się już teraz przygotować. W związku z tym rekomendujemy prowadzenie działań komunikacyjnych przez galerie handlowe tak, aby trafiła do tej potencjalnie dużej grupy odbiorców - komentuje dane Marcin Augustyniak, Client Director zespołu Data Tank w Selectivv.

Od początku agresji Rosji na Ukrainę do Polski przybyło 3,4 mln uchodźców z Ukrainy.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum