Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W ciągu 4 miesięcy w zagranicznych supermarketach, płacąc kartami Visa, Polacy wydali 30 mln euro

Z danych Visa Europe obejmujących cztery miesiące od początku lipca do końca października br. wynika, że liczba zagranicznych płatności dokonanych polskimi kartami Visa wzrosła do poziomu 6,9 mln transakcji, tj. o 17% więcej rdr. Łączna kwota wydatków takimi kartami w ciągu tych czterech miesięcy sięgnęła ok. 293 mln euro i była wyższa o 6 proc. Polacy najczęściej płacili i najwięcej wydali kartami Visa w Niemczech.
Reklama

W stosunku do ubiegłego roku nie uległa zmianie czołówka krajów, w których polskimi kartami Visa wydaje się w analizowanym okresie najwięcej. Na pierwszym miejscu pozostają Niemcy (39 mln euro), przed Włochami (32 mln euro), Francją (22 mln euro) i Stanami Zjednoczonymi (20 mln euro). Pod względem liczby transakcji na pierwszym miejscu również znalazły się Niemcy, w których Polacy zapłacili w ciągu czterech miesięcy 830 tys. razy, zaś kolejne kraje to Chorwacja (670 tys.), Wielka Brytania (504 tys.) oraz Włochy (492 tys.).

Wśród najszybciej rosnących kategorii wydatków opłacanych polskimi kartami Visa za granicą znalazły się „Supermarkety” – to w zagranicznych sklepach tego typu Polacy dokonali najwięcej zakupów (1,6 mln transakcji), tj. o 27% więcej niż rok wcześniej. W ujęciu wartościowym wzrost wyniósł 21%.

W analizowanym okresie użytkownicy polskich kart Visa najwięcej wydali za granicą na: hotele (74 mln euro), paliwo (44 mln euro), rozrywkę (32 mln euro), zakupy w supermarketach (30 mln euro) oraz ubrania (26 mln euro).

Karty Visa są akceptowane w 38 milionach placówek w ponad 200 krajach świata.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum