Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W ciągu roku Biedronka pojawiła się w 4,8 tys. publikacji prasowych

W ósmej edycji rankingu Top Marka 2015 sieć Biedronka po raz kolejny okazała się medialnym liderem wśród sieci handlowych. Biedronka w ciągu badanych 12 miesięcy pojawiła się w blisko 4,8 tys. publikacji prasowych.

Reklama

W zestawieniu Top Marka 2015 marka Biedronka zdobyła 113 punktów, ponad dwukrotnie więcej niż kolejna sieć handlowa. Jest to największa różnica pomiędzy pierwszą a drugą marką wśród wszystkich branż przeanalizowanych w zestawieniu. W analizowanym okresie, od 1 lipca 2014 r. do 30 czerwca br., Biedronka pojawiła się w blisko 4,8 tys. publikacji prasowych, z czego ponad 96 proc. stanowiły teksty o wydźwięku pozytywnym i neutralnym. Marka została też liderem wśród sieci handlowych w zakresie wartości ekwiwalentu reklamowego publikowanych materiałów, który wyniósł ponad 215 mln zł. W zestawieniu marek detalistów, najczęściej przywoływanych w serwisach internetowych oraz w mediach społecznościowych, Biedronka zajęła drugie miejsce.

Tegoroczny ranking Top Marka przygotowano na podstawie analizy publikacji prasowych z ponad tysiąca stu tytułów o zasięgu ogólnopolskim i regionalnym oraz monitoringu ponad 850 tys. polskojęzycznych serwisów internetowych

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum