Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W czerwcu wskaźniki koniunktury na wyższym poziomie niż przed miesiącem

W czerwcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w znakomitej większości obszarów gospodarki kształtuje się na wyższym poziomie niż w maju - podał GUS. W większości badanych obszarów odnotowuje się poprawę zarówno składowych „diagnostycznych”, jak i „prognostycznych” (największą w sekcji zakwaterowanie i gastronomia).
Reklama

Najlepiej i jednocześnie korzystnie koniunkturę oceniają jednostki z sekcji informacja i komunikacja, natomiast najbardziej pesymistycznie - podmioty z sekcji budownictwo.

PRZETWÓRSTWO PRZEMYSŁOWE

W czerwcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 0,6 - podczas, gdy w maju odnotowano minus 0,3.

BUDOWNICTWO

W czerwcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 5,5 - wyższym od notowanego w maju (minus 8,4).

HANDEL HURTOWY

W czerwcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 9,7 - wyższym niż w maju (plus 4,4).

HANDEL DETALICZNY

W czerwcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 0,6 - wyższym niż przed miesiącem (minus 0,4).

TRANSPORT I GOSPODARKA MAGAZYNOWA

W czerwcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 5,9 - wyższym niż w maju (plus 3,1).

ZAKWATEROWANIE I GASTRONOMIA

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w czerwcu na poziomie plus 3,1 wobec minus 12,9 przed miesiącem. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują nieco bardziej korzystne oceny koniunktury (plus 4,2) niż jednostki gastronomiczne (plus 2,7).

INFORMACJA I KOMUNIKACJA

W czerwcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 14,2 - zbliżonym do odnotowanego przed miesiącem (plus 13,0).

FINANSE I UBEZPIECZENIA

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w czerwcu na poziomie plus 10,3 - wyższym od sygnalizowanego w maju (plus 5,6).

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum