Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W czwartek premier Morawiecki zabierze głos ws budżetu UE i braku publikacji noweli ustawy "covidowej"

Premier Mateusz Morawiecki w czwartek rano zabierze głos w sprawie braku publikacji noweli tzw. ustawy covidowej wprowadzającej m.in. dodatki dla pracowników służby zdrowia, a także przedstawi stanowisko rządu ws. unijnego budżetu - poinformowała  marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
Reklama

Marszałek Sejmu poinformowała, że we wtorek przed godz. 21 wpłynęły wnioski m.in. o informację premiera dotyczącą kwestii publikacji noweli ustawy "covidowej", a także o informację rządu ws. stanowiska rządu wobec przyszłego budżetu unijnego.

"Te informacje nie znalazły się w porządku obrad, natomiast rozmawiałam z premierem, powiedziałam mu, że wpłynęły takie wnioski. Premier będzie chciał jutro rano w jednej i drugiej sprawie wystąpić" - poinformowała marszałek Sejmu.

Jak zaznaczyła, zgodnie z regulaminem premier ma prawo zabierać głos w każdym momencie. "Jutro przez Radą Europejską będzie wystąpienie premiera" - dodała Witek.

W poniedziałek Polska i Węgry sprzeciwiły się przyjęciu rozporządzenia ws. uwarunkowania funduszy unijnych od przestrzegania praworządności. Rozporządzenie przyjęto jednak większością kwalifikowaną państw członkowskich. W konsekwencji zastrzeżeń zgłoszonych przez Polskę i Węgry niemiecka prezydencja podała, że państwa członkowskie nie osiągnęły jednomyślności ws. wieloletniego budżetu UE na lata 2021-2027 i decyzji ws. funduszu odbudowy.

W czwartek planowana jest wideokonferencja szefów państw i rządów, która planowo ma się zająć tematem pandemii koronawirusa. Na początku tygodnia źródło w niemieckiej prezydencji przekazało jednak, że szefowie państw i rządów mogą się też zająć sprawą wieloletniego budżetu UE i funduszu odbudowy.

Premier ma też zabrać głos ws. podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę 3 listopada nowelizacji tzw. ustawy covidowej, która zakłada m.in. dodatki w wysokości 100 proc. wynagrodzenia dla pracowników służby zdrowia, zaangażowanych w walkę z epidemią COVID-19.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum