Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W e-Urzędzie Skarbowym podatnik będzie się uwierzytelniał przy użyciu mObywatel

Korzystanie z e-Urzędu Skarbowego będzie wymagać uwierzytelnienia się przy użyciu danych autoryzujących, Węzła Krajowego lub aplikacji mobilnej mObywatel – wynika z projektu rozporządzenia, opublikowanego w piątek na stronach RCL.
Reklama

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji w piątek został opublikowany projekt rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie korzystania z e-Urzędu Skarbowego. Ma uregulować m.in. kwestię uwierzytelniania się przez użytkowników e-Urzędu. Z rozporządzenia wynika, że będzie można to zrobić przez podanie danych autoryzujących (w przypadku usługi Twój e-PIT), z wykorzystaniem Węzła Krajowego (czyli np. z wykorzystaniem Profilu Zaufanego) oraz przy użyciu aplikacji mobilnej mObywatel.

Z projektu wynika, że posiadacz konta w e-US jest uprawniony do wyrażenia i cofania zgody na doręczanie pism na konto w e-Urzędzie Skarbowym, odbierania pism doręczanych przez organy Krajowej Administracji Skarbowej na konto w e-Urzędzie Skarbowym, wnoszenia pism za pośrednictwem konta w e-Urzędzie Skarbowym, przeglądania danych objętych tajemnicą skarbową dotyczących osoby fizycznej czy dokonywania płatności online z tytułu podatków, opłat oraz niepodatkowych należności budżetowych.

Według projektu, rozporządzenie ma wejść w życie 7 lipca, czyli w momencie, gdy w życie wejdzie ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu automatyzacji załatwiania niektórych spraw przez Krajową Administrację Skarbową, w której zawarta została delegacja do wydania rozporządzenia. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum