Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W I kw. grupa Baltona poprawiła zysk EBITDA ale pogłębiła stratę netto

Grupa Baltona w pierwszym kwartale 2019 r. osiągnęła 116,5 mln zł przychodów oraz 9,8 mln zł EBITDA. Na poziomie netto grupa wykazała stratę w wysokości 22,8 mln zł. Dla porównania, w pierwszym kwartale 2018 r. przychody grupy Baltona wyniosły 91,6 mln zł strata EBITDA 2,4 mln zł, a strata netto 4,1 mln zł.
Reklama

Zarząd Baltony poinformował, że na wyniki za pierwszy kwartał miało wpływ szereg czynników, w tym ujęcie w księgach rachunkowych wpływu MSSF 16 skutkujące ujęciem w aktywach trwałych aktywów z tytułu prawa do używania, co z jednej strony wpłynęło na znaczne zwiększenie aktywów trwałych/zobowiązań z tytułu leasingu (+ 560/554 mln zł) oraz konieczności ujęcia w kosztach okresu sprawozdawczego amortyzacji powyższych aktywów w łącznej wysokości 20,6 mln zł.

Ponadto, na wyniki wpłynęły m.in.: ujęcie w okresie sprawozdawczym amortyzacji związanej ze składnikiem wartości niematerialnych pod nazwą prawa do zawarcia umowy w łącznej wysokości 2,5 mln zł, koszty i nakłady inwestycyjne poniesione w związku z nowymi lokalizacjami, w szczególności czynsze oraz koszty zatrudnienia i wynagrodzenia pracowników w nowo otwieranych sklepach na lotnisku Chopina w Warszawie, czy koszty związane z zatowarowaniem nowych lokalizacji handlowych.

W ujęciu jednostkowym przychody Baltony w pierwszym kwartale 2019 r. wyniosły 53,6 mln zł, EBITDA 1,9 mln zł, a strata netto 3,2 mln zł.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum