Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W Kaufland Polska obowiązuje zasada pierwszeństwa produktów krajowych

W roku obrotowym 2019 roku Kaufland kupił produkty regionalne od blisko 430 firm, a  suma wydatków z tego tytułu wyniosła prawie 120 mln zł. Sieć podaje, że w Kaufland Polska
obowiązuje zasada pierwszeństwa produktów krajowych. W praktyce oznacza to, że poszukując danego asortymentu firma sprawdza, czy może pozyskać go, od polskiego dostawcy. Dopiero w przypadku, gdy nie ma takiej możliwości, zwraca się do alternatywnych dostawców zagranicznych.
Reklama

Firma podkreśla, że współpracując z ponad 100 polskimi dostawcami owoców, warzyw i roślin, przy czym połowa z nich to małe i średnie przedsiębiorstwa, wnosi swój wkład w rozwój polskiego rolnictwa i przedsiębiorczości.

- W ciągu roku ponad 340 produktów z kategorii warzywa, owoce i rośliny dostępnych w naszej ofercie pochodzi od polskich dostawców. W sezonie wiosenno-letnim oferujemy naszym klientom takie owoce i warzywa od polskich dostawców jak: szczypiorek, rzodkiewka, sałata, cebula dymka, botwinka, kapusta młoda, pomidory malinowe, ogórek gruntowy, truskawki, maliny, borówki, czereśnie, porzeczki. W sezonie jesienno--zimowym są to: kapusta, ziemniaki, seler, pietruszka, ogórek gruntowy, jabłka, gruszki - pisze firma w swoim raporcie zrównoważonego rozwoju.

 

fot. za Kaufland Polska
fot. za Kaufland Polska

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum