Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W Kolnie powstanie galeria handlowa, połączona z dworcem autobusowym

Do października będzie gotowy nowy dworzec autobusowy w Kolnie. Buduje go prywatna firma, ale będzie on własnością samorządu. Inwestor postawi też obok galerię handlową – informuje Rzeczpospolita.
Reklama

Dworzec autobusowy w Kolnie przy ul. Wojska Polskiego powstał pod koniec lat 80. ubiegłego wieku. Na owe czasy był nowoczesny. Jednak w ostatnich latach popadał w ruinę. Jego właściciel PKS Łomża zdecydował się sprzedać obiekt. Przewoźnik nie przystał na ofertę samorządu Kolna (miasta i powiatu), który oferował za ten teren milion złotych. Nieruchomość została sprzedana w przetargu prywatnej firmie. Na szczęście samorządy się z nią dogadały. Udało się podpisać umowę, dzięki której w Kolnie powstanie nowy dworzec autobusowy.

Budynek dworca i działka, na której stanie, będą własnością miasta, a do inwestora należeć będą galeria i teren dookoła.

Samorząd będzie odpowiadał za część robót związanych z infrastrukturą drogową w okolicy. Stary dworzec został zburzony w ubiegłym roku. Nowy ma być gotowy do końca września. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum