Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W Łowiczu powstaje pawilon handlowy. Obok Polomarketu

Grupa Fortis rozpoczęła realizację projektu pawilonu handlowego w Łowiczu. Ogłoszono przetarg na wybranie generalnego wykonawcy. Nowy pawilon powstaje przy parku handlowym Stop Shop, z operatorem spożywczym Polomarket, w bliskim sąsiedztwie restauracji McDonald’s oraz sklepów Aldi oraz Media Expert. Trwają rozmowy z najemcami, m.in. Sinsay oraz RTV Euro AGD. Otwarcie nowego pawilonu zaplanowano na wrzesień 2023 roku.
Reklama

W zeszłym roku firma budowała parki handlowe w Strzelcach Opolskich i w Lubrzy o łącznej powierzchni wynajmowalnej około 13 000 mkw. Grupa przygotowuje także kolejne projekty deweloperskie w sektorach handlowym i mieszkaniowym w Ciechocinku, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Zgierzu, Łęczycy i Zabrzu.

Premium Park w Strzelcach Opolskich o powierzchni najmu ponad 5 000 mkw. został w całości wynajęty markom takim jak Hebe, Deichmann, KiK, Martes Sport, Neonet, Tedi, Żabka czy 4F, Diverse, KS Sport i Top Secret. W II kwartale 2021 roku park został sprzedany LCP Properties.

Premium Park w Lubrzy k/Prudnika i powierzchni najmu 9 000 mkw. został w całości wynajęty i w grudniu sprzedany również na rzecz LCP Properties.

Obok powstała stacja paliw Shell, market BricoMarche oraz restauracja McDonald’s, pod budowę których grunty przygotowała i sprzedała na rzecz inwestorów Grupa Fortis. W samym Premium Parku powierzchnie handlowe wynajęte zostały między innymi: 4F, Biedronka, CCC, Deichmann, Diverse, Kaes, KIK, Martes, Monnari, Neonet, Pepco, Sinsay, Smyk, Tedi oraz Young Reporter. W kompleksie handlowym funkcjonować będą także kantor, sklep zoologiczny, restauracja Olimp oraz drogeria Rossmann. 

Nowe projekty

W skład portfela nieruchomości handlowych zrealizowanych do tej pory przez Fortis Investments wchodzi ponad 40 projektów. Mowa zarówno o parkach, jak i wolnostojących pawilonach handlowych. Łączna powierzchnia wynajmowalna w istniejących obiektach komercyjnych to około 50 000 mkw.

Grupa Fortis, która rozwija parki handlowe pod marką Premium Park, obecnie planuje budowę kolejnych pięciu obiektów, w tym obiektu w Łęczycy, którego integralną częścią będzie operator spożywczy Lidl. Kolejne obiekty powstaną między innymi w Koninie, Stojadłach, Opocznie i Białogardzie. W tej ostatniej miejscowości zasadniczym elementem projektu o powierzchni 2 000 mkw. będzie restauracja McDonald’s, a powierzchnie handlowe będą tę lokalizację uzupełniały. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum