Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W Nowym Sączu powstanie dworzec z funkcją handlową

Na wiosnę tego roku rozpocznie się w Nowym Sączu budowa nowego dworca autobusowego z pawilonem handlowym. Wartość inwestycji wyniesie około 10 mln zł.
Reklama

Jak poinformował we wtorek Marcin Fall, prezes Małopolskich Dworców Autobusowych, inwestycja zostanie zrealizowana na terenie, na którym obecnie funkcjonuje stary sądecki dworzec. "Chcemy zrobić tam coś funkcjonalnego, bezpiecznego i estetycznego" - zaznaczył.

Spółka MDA kończy przygotowania do inwestycji. Czeka jeszcze na decyzję miejskich radnych w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z planem budowa nowego dworca powinna się rozpocząć na wiosnę i zakończyć po około 18 miesiącach.

W ramach inwestycji powstanie plac manewrowy z 12-19 stanowiskami dla autobusów oraz budynek handlowo-usługowy o powierzchni ok. 1 tys. metrów kwadratowych.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum