Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W pół roku sieć PRIM powiększyła się o 13 placówek. Przejęła sieć Bliski

Od połowy roku 2013, kiedy sieć PRIM (należąca do SPS Handel) powiększyłą się z 5 do 18 placówek, m.in. dzięki przejęciu lokalnej podlaskiej sieci Bliska oraz wejściu do 2 lokalizacji, w których wcześniej działały sklepy Carrefour Express.
Reklama

Sieć sklepów Bliski liczyła 5 placówek w Białymstoku, Kuźnicy, Grajewie, Michałowie i Sokółce. Dodatkowo w dwóch lokalizacjach gdzie działał wcześniej Carrefour Express także pojawiły się loga sieci PRIM (Ząbki i Maków Mazowiecki).  

PRIM to w założeniu sieć dyskontowa uruchamiana na początku w rejonie północno-wschodniej Polski, która ma być obecna w całym kraju. PRIM to sklepyT o powierzchni do 1000 mkw.

SPS Handel S.A. to firma zajmująca się od 1998 roku dystrybucją produktów spożywczych w całym kraju. Zaopatruje hurtownie, sieci handlowe oraz odbiorców detalicznych. Od początku swojej działalności jest również eksporterem do krajów Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych. Od 1998 roku zarządza też własną siecią sklepów pod marką „Zielony Market". Pod koniec 2010 roku firma pozyskała partnera finansowego - grupę Resource Partners. Na mocy umowy fundusz objął mniejszościowy pakiet akcji SPS Handel S.A. o wartości 60 mln zł.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum