Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W przyszłym tygodniu zostanie złagodzona część obostrzeń dotycząca handlu

Można się spodziewać, że w przyszłym tygodniu przynajmniej część obecnych obostrzeń zostanie zlikwidowana czy złagodzona; szczególnie jeśli chodzi o handel i usługi - powiedział we wtorek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Reklama

"Chcemy i musimy powoli wracać do normalnej działalności. Nie da się w nieskończoność zamrażać państwa, zamrażać gospodarki" - podkreślił wicepremier na antenie TVP 1. Zaznaczył, że ważne jest, aby powrót do "w miarę normalnego funkcjonowania w wielu obszarach życia" obudować bezpiecznymi zachowaniami, takimi jak trzymanie bezpiecznej odległości czy zasłanianie twarzy. "Temu będą służyły nowe regulacje" - zaznaczył.

Sasin podkreślił, że wszystkie dotychczasowe obostrzenia obowiązują do końca tego tygodnia. "Można się spodziewać, że przyszły tydzień to będzie ten okres, kiedy przynajmniej część tych obostrzeń czy zostanie zlikwidowanych, czy złagodzonych" - mówił. "Szczególnie, jeśli chodzi o handel i usługi" - dodał. Zastrzegł, że w tym tygodniu zapadną w tej sprawie szczegółowe decyzje na podstawie rekomendacji ministra zdrowia.

Jak zauważył wicepremier, są jeszcze przedłużone restrykcje związane z zamknięciem wielkopowierzchniowych placówek handlowych, jeśli chodzi o prowadzenie sprzedaży w mniejszych sklepach czy zamknięcie zakładów usługowych. "Zakładów fryzjerskich chociażby, co wiem, że dla wielu osób to jest dużym problemem. Chcemy powoli przywracać funkcjonowanie tych miejsc" - powiedział. Dodał, że o szczegółach rząd będzie informować przed końcem tego tygodnia.

Sasin zaznaczył, że im dłużej trwa okres zamrożenia, tym dla gospodarki gorzej.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum