Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W sierpniu handel wygenerował 20 proc. wszystkich ofert pracy

W sierpniu 2015 r. na portalu Pracuj.pl opublikowano 35 033 oferty pracy. W porównaniu do sierpnia 2014 roku (30 701 ofert) jest to wzrost o 14 proc. Najwięcej ofert pracy napłynęło z branż handel i sprzedaż, bankowość, finanse, ubezpieczenia oraz telekomunikacja i zaawansowane technologie. Najwięcej pracy dla specjalistów było w województwie mazowieckim, dolnośląskim i małopolskim.
Reklama

W sierpniu 2015 r. na Pracuj.pl z branż handel i sprzedaż pochodziło 7229 ofert, co stanowiło 20% wszystkich opublikowanych w sierpniu ogłoszeń. Na drugim miejscu uplasowała się branża bankowość, finanse, ubezpieczenia; z niej pochodziło 5130 ofert pracy. Pozycję branż o dużym zapotrzebowaniu na pracowników utrzymują także telekomunikacja i zaawansowane technologie (2873 ofert), przemysł ciężki (2830 ofert) oraz budownictwo i nieruchomości, przemysł lekki, transport i logistyka.

Największe wzrosty liczby publikowanych ofert pracy, porównując rok do roku, zanotowano z takich branż jak budownictwo i nieruchomości – wzrost o 28%, przemysł lekki - wzrost o 14% oraz handel i sprzedaż - wzrost o 13%. Znaczący wzrost (18%) odnotowano także w branży transport i logistyka. Sytuacja ta wynika, m.in. ze spadających cen paliw oraz ożywienia gospodarczego, które przekłada się na większy wolumen przewożonych towarów.

Podczas ostatniego miesiąca wakacji najwięcej ogłoszeń na Pracuj.pl pojawiło się dla specjalistów ds. handlu i sprzedaży – 12 996 ofert (wzrost liczby ogłoszeń o 11% rok do roku). Kolejną grupą poszukiwanych ekspertów byli specjaliści ds. obsługi klienta (wzrost zapotrzebowania o 24% rok do roku). Znaczący wzrost zapotrzebowania nastąpił także na specjalistów IT. W sierpniu 2015 r. pracodawcy skierowali do nich o 15% więcej ogłoszeń niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

W sierpniu wiele ogłoszeń skierowano także specjalistów ds. finansów (15% ogólnej liczby ogłoszeń). Liczba ogłoszeń dedykowana tym ekspertom wzrosła o 4% w ujęciu rok do roku.

W sierpniu na Pracuj.pl najwięcej ogłoszeń o pracę opublikowali pracodawcy z województwa mazowieckiego, oferty pracy z tego województwa stanowiły 22% wszystkich ogłoszeń. Znacząca liczba ofert pojawiła się również w województwie dolnośląskim (10% wszystkich ogłoszeń), małopolskim (10% wszystkich ogłoszeń), śląskim (9% wszystkich ogłoszeń) oraz wielkopolskim (8% wszystkich ogłoszeń).

W województwie mazowieckim najczęściej poszukiwano specjalistów ds. handlu i sprzedaży, specjalistów ds. IT (14% wzrostu zapotrzebowania rok do roku z tego województwa), specjalistów ds. obsługi klienta oraz specjalistów ds. finansów. Ogłoszenia dla tych pracowników stanowiły 85% wszystkich ofert w województwie pomorskim. W województwie śląskim poszukiwano przede wszystkim specjalistów handlu i sprzedaży, obsługi klienta oraz inżynierów. Także w województwie dolnośląskim najbardziej poszukiwanymi pracownikami byli specjaliści handlu i sprzedaży oraz obsługi klienta, jednak największe wzrosty zapotrzebowania rok do roku z tego województwa odnotowano dla specjalistów IT (31%) oraz osób odpowiedzialnych za finanse (26% ).

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum