Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W sklepach będzie mniejszy asortyment produktów Danone

Francuski gigant spożywczy Danone ogranicza gamę produktów, które sprzedaje detalistom.
Reklama

Supermarkety i producenci pakowanej żywności walczą z rosnącymi kosztami. Produkty - od ropy naftowej po opakowania papierowe - stają się droższe z powodu przedłużającego się kryzysu wywołanego pandemią i inwazji Rosji na Ukrainę.
Czynniki te skłaniają jednego z czołowych producentów żywności na świecie do zmiany sposobu sprzedaży najlepiej sprzedających się produktów, takich jak jogurt Activia i woda Evian.

Danone: Do inflacji w Europie trzeba się przyzwyczaić

„Inflacja jest dynamiczna, szczególnie w Europie. Musimy zacząć się do tego przyzwyczajać” – powiedziała Ayla Ziz, globalna szefowa sprzedaży Danone.

Firma ogranicza SKU, co oznacza, że ​​niektóre supermarkety będą węższy asortyment produktów Danone, jeśli chodzi o smaki czy rozmiary.Mniejsza liczba SKU pomogłaby obniżyć koszty na typ produktu, powiedziała szefowa Danone, dodając, że Danone przejrzał całe portfolio z każdym klientem, aby zobaczyć, które SKU chce wycofać.

Firmy takie jak Danone, produkują wiele wersji tego samego produktu - od dużych i małych pojemników tego samego jogurtu po różne smaki.

Maria Castroviejo, starszy analityk w Rabobank Research, poinformowała, że ​​takie działania mają sens w przypadku firm, które starają się być bardziej wydajne. Wiele firm dokonało podobnego zabiegu na początku pandemii COVID-19. – Jeśli musisz zrobić wiele małych partii różnych produktów, masz więcej zakłóceń w całym procesie produkcji i dystrybucji, potrzebujesz większej ilości składników – powiedziała.

Danone chce „pozostać konkurencyjny”, więc nie ogranicza promocji, ale sprzedaż mniejszej liczby produktów pomoże również obniżyć koszty logistyczne. Ziz powiedziała, że Danone inwestuje również w oprogramowanie, które pomaga wyceniać produkty w bardziej precyzyjnym stopniu, który konsumenci będą w stanie zaakceptować.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum